23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doodle Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doodle Oldu23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Doodle Oldu Arama motoru devi Google özel gün ve etkinliklerde oluşturduğu doodlelar ile hayranlarını mutlu etmeye devam ediyor. 23 Nisan 2015 Egemenlik ve Çocuk bayramın için özel olarak hazırlanan doodle oldukça şık bir tasarım ile Türkiye üzerinden giriş yapan kullanıcıların ana sayfasını süsledi. Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu gün ülkemizde hemen hemen her yerde farklı ve birbirinden güzel etkinlikler ile kutlanmaya devam ediyor. İlk duyurulduğundan bir bahar havası ile Kurtuluş Savaşında yetim ve öksüz kalan çocukları sevindirmek amacı ile yapılan bayram kısa süre sonra uluslar arası düzeye taşınmış ve tüm dünyada geleneksel bir hale gelmiştir. 1933 Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile başlayan devlet büyüklerinin çocuklara yer vermesi geleneği de halen devam etmekte ve bir günlüğüne 23 nisan çocukları devlet başkanları ya da büyüklerinin koltuklarına oturarak kısa süreliğine yönetimin yerine geçmektedirler.

Ülkemizde Nerelerde Kutlanacak
Ülkemizde 23 Nisan etkinlikleri tüm ilköğretim okullarında yurdun çeşitli yerlerinde kutlanacak. Çeşitli gösteriler ile kutlanmaya hazırlanacak olan 23 Nisan genel olarak şiir dinletileri ve halk oyunları gösterileri ile kutlanırken pek çok yerde öğrencilerin mutlu gösterileri olumlu hava koşulları ile daha da güzel bir hale gelecek. Genellikle oyun ve bir bahar şenliği havasında geçecek olan 23 Nisan kutlamalarının şimdiden ülkemize ve çocuklarımıza mutluluk getirmesini temenni ediyoruz.

23 Nisan 2015 Hava Durumu

23 Nisan kutlamaları nedeni ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından da tahminlere sıklıkla apırlık verilirken tüm yurdun yağışlı hava içerisinde olması nedeni ile kutlamalar bir nebze olsun bu durumdan etkilenebilir. Özellikle açık hava da gerçekleştirilecek olan gösterilern için tüm yurdu etkisi altına olacak yağmur ve yer yer sağanak yağışlar gösterileri olumsuz etkileyecek. Aynı zamanda yüksek ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı da öğrencilerin gösterilerini bir hayli zorlaştıracak gibi gözüküyor.

Tweetle
Beren Nafi Alsan Kimdir
Chp Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi 2015
Ece Erken’in Bebeği
Suphi Altındöken Öldü Mü
mehmet selim kiraz kimdir
2010 Kpss Soruları Çalındı Mı
35 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Başlıyor
Survivor Seda Kayıp Mı Oldu
Ömer Teymur Kimdir
İbrahim Tatlıses Öldü Mü
Beren Nafi Alsan Kimdir
Chp Kesinleşmiş Milletvekili Aday Listesi 2015
Ece Erken’in Bebeği
Suphi Altındöken Öldü Mü
mehmet selim kiraz kimdir
2010 Kpss Soruları Çalındı Mı
35 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Başlıyor
Survivor Seda Kayıp Mı Oldu
Ömer Teymur Kimdir
İbrahim Tatlıses Öldü Mü
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ