20 – 21 Aralık 2014 İddaa Tahminleri

20 – 21 Aralık 2014 İddaa Tahminleri


852 (20,5) Eskişehir – FB Ülker İY 2
Eskişehir’de ne koç ne de kadroda yapılan değişimler sonuç getirmedi. 10 maçta 9 mağlubiyet ile son sırada yer alıyorlar. Son 4 maçta ortalama 91 sayı yediler. 5 iç saha maçının 4’ünde 70’e ulaşamayıp farklı kaybettiler. Son 3 maçta ilk yarıyı çift haneli farkla geride kapadılar. Walsh son maçlarda bireysel çabaları ile skor bularak takımını maçta tutmaya çalışıyor. Düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Abbott çok etkisiz durumda. Randle belki iyi skor katkısı veriyor ama çok verimsiz oynuyor. Bachynski’nin yerine gelen Homan ise içerden %34 ile oynayıp zarar veriyor. Brackins sezona fırtına gibi giriş yapmıştı fakat onda da büyük düşüş var.

iddaa

FB Ülker 10 maçta 8 galibiyet ile ilk sırayı Darüşşafaka ile paylaşıyor. Euroleague maçını İstanbul’da ve rahat bir tempoda oynadıklarından bu maç öncesi bir yorgunluk olmayacaktır. Deplasmanda ilk 4 maçı kazandıktan sonra son deplasman maçında Uşak’da kaybetmişlerdi ve bu maçta daha hırslı olmalarını bekliyorum. Bogdanovic sezon başındaki pasif görüntüsünden kurtuldu. Semih’i kazanmayı başardılar. Bjelica oyunu ile herkesin sempatisini kazanmış durumda. Hickman için halen fayda sağlayamadığını söylemek lazım.

Eskişehir son 2 maçta ilk yarıyı 19 sayı farkla geride kapadı. Bu sezon sahalarında Karşıyaka, Darüşşafaka ve Konya karşısında 20 üzeri farkla kaybettiler. FB Ülker’in ilk yarıdan çift haneli farkla üstünlük kurmasını bekliyorum.

844 Avtodor Saratov – (5,5) Krasnye Krylya İY 1
Avtador Saratov, VTB’ye deplasman ağırlıklı ve zorlu maçlarla başlayıp ilk 7 maçta 6 mağlubiyet almıştı. Bu süreçte koç Antsiferov ile de yollar ayrılmıştı ve ardından Fesenko hamlesi ile de güçlenmişlerdi. NBA patentli birçok oyuncuya sahip ekip son 4 maçta 3 galibiyet aldı. Son 2 maçta önce kuvvetli Kuban’a 92 sayı atıp kazandılar ardından çıkıştaki Volgograd’ı deplasmanda devirdiler. 4 iç saha maçında 92 sayı ortalaması yakaladılar ve 3 galibiyet aldılar. Eurochallenge’da gruptan lider çıktılar. 5 yabancı takımı sırtlamış durumda. Ribaundlarda rakiplere üstünlük kuruyorlar.

Krasnye Krylya bir Rus ekibi olsa da VTB’nin en zayıf takımlarından biri konumunda. Zaten psikolojik olarka işlerin iyi gitmemesi ile geçen hafta sahalarında Fin takımına 27 sayı farkla kaybetmeyi başardılar. Tempoyu düşürüp iyi savunma alışkanlıklarını da yitirdiler. Son 4 maçta ortalama 90 sayı yediler. 5 deplasman maçında 65 sayı ortalamasında kalıp 4 mağlubiyet aldılar. Berzins fena oynamıyor. Jelinek için Avrupa’nın önemli genç yeteneklerinden biri olarak bakılıyordu ama serbest düşüş devam ediyor, bu sezon da kabus durumda. Fazla top kaybı yapıyorlar.

Avtodor Saratov sahasında ilk yarıları ortalama 11 sayı farkla önde kapatıyor. Krasnye Krylya da deplasmanda ilk yarıları ortalama 17 sayı farkla geride kapatıyor. Ev sahibi ekibin ilk yarıdan çift haneli farkla üstünlük kurabileceğini düşünüyorum.

800 Kutno – Czarni ALT TS:148,5
Kutno arka arkaya galibiyetlerin ardından son 2 maçını kaybetti. Tempoyu düşürüp iyi savunma yapıyorlar. Son 3 maçlarında 70 sayıyı aşan takım olmadı. Son 4 iç saha maçında normal sürede 70 sayı ortalamasında kaldılar. Johnson-Mitchell ikilisi faydalı oynuyor. Çok düşük dış şut yüzdesi ile oynuyorlar. Maçlarını dolu tribünler önünde oynuyorlar.

Czarni 3 maçlık mağlubiyet serisinin ardından son maçta zayıf Tarnobrzeg’i zor geçtiler. Düşük tempolu oynuyor ve iyi savunma yapıyorlar fakat hücumda üretken değiller. Son 10 maçlarının 9’unda hiçbir takım normal sürede 80’i bulamadı. 6 deplasman maçında 4 mağlubiyet aldılar. Franklin’in yerine gelen yeni transfer Blassingame ilk maçında fena oynamadı. Ribaundlarda etkili bir takımlar. Fazla top kaybı yapıyorlar.

Czarni’nin son 10 maçının 8’i ALT bitti. Kutno’nun da son 4 maçı ALT bitti. Düşük tempolu savunmaların ön planda olacağı bir maç olmasını bekliyorum.

814 Rouen – Chalon ALT TS:145,5
Rouen 4 maçlık mağlubiyet serisinin ardından son 6 maçta 5 galibiyet aldı. Bu 5 galibiyetin 4’ü deplasmanda geldi. Tempoyu düşürüp iyi savunma yapıyorlar. Son 4 iç saha maçında 65 sayı ortalamasında kaldılar. Avrupa liglerinde uzun yıllar forma giymiş tanınmış oyunculara sahipler. May hamlesinden iyi verim alıyorlar.iddaa

Chalon üst üste 7 maçta 5 galibiyet aldıktan sonra son 2 maçta 57 sayı ortalamasında kalıp kaybettiler. Dove faydalı oynuyor. Ireland’ın sakatlığı sürüyor. Dawson da yokken alınan Euroleague kariyeri olan Wallace ribaundlara fena katkı vermese de skor katkısı veremiyor. Rich geçen hafta oynamadı. Fazla top kaybı yapıyorlar.

Chalon’un son 9 maçının 6’sı ve Rouen’in de son 9 maçının 7’si ALT bitti. Bu maçta da düşük tempo ve az skor çıkmasını bekliyorum.

863 Brindisi – (8,5) Capo Di Orlando ALT ve İY 1 TS:144,5
Brindisi son 4 maçta 3 galibiyet aldı. Bu 4 maçta 71’den fazla sayı yemediler. Eurochallenge’da haftaiçi Alman ekibi Ulm’u ezip geçtiler ve bir üst tura lider çıktılar. Son 3 iç saha maçları ALT bitti. Simmons’ın sakatlığı sürüyor. Harper çok kötü bir sezon geçiriyor. Henry’nin yerine gelen Pullen çok düşük dış şut yüzdesi ile oynuyor. Ribaundlarda sorun yaşıyorlar.

Capo Di Orlando son 5 maçının 3’ünü sahasında oynadı ve bu 3 maçı kazandı. Tempoyu düşürüp rakipleri bozuyorlar ve iyi savunma yapıyorlar. Son 6 maçın 5’inde 72’yi aşamadılar. Bu sezon maçlarında deplasmanda oynayan takımlar sadece 2 kez 75’i geçebildi. Deplasman maçlarında ortalama 140 sayı çıktı. Nicevic’in sakatlığı sürüyor. Nic Cochran ile 1 haftalığına deneme amaçlı anlaştılar. Flynn’in yerine gelen Henry skor katkısı verse de düşük yüzdeli oynuyor. Takımın en skorer oyuncusu Freeman da çok düşük yüzdeli oynuyor. Ribaundlarda zorlanıyorlar.

Capo Di Orlando’nun 10 maçının 7’si ALT bitti. Brindisi’nin son 4 maçının 3’ü ALT bitti. Bu maçta da savunmaların ön planda olmasını bekliyorum. Ayrıca Brindisi ilk yarıları ortalama 4 sayı farkla önde kapatırken konuk ekip de deplasmanda ilk yarıları 5 sayı geride kapatıyor. Ev sahibi ekip ilk yarıdan da handikabı aşabilir.

870 (12,5) Start Lublin – Koszalin İY 2
Start Lublin 6 maçta 5 mağlubiyet aldı. Kaybettikleri bu 5 maçta 90 üzeri sayı yediler. Kuvvetli takımlar karşısında direnemeyip farklı kaybediyorlar. Aldıkları son 6 mağlubiyet 14 ve üzeri farkla geldi. Allen harika bir sezon geçiriyor ama diğer oyuncular ondan apayrı durumda. Amerikalılar Lewandowski ve Billing kötü oynuyor. Yeni transfer Cooksey de iki maçta 3/14 ikilik atmayı başardı.

Koszalin ilk 10 maçta 9 galibiyet aldıktan sonra geçen hafta yenilgisiz lider Turow’u konuk etti ve kötü oynayıp kaybetti. Bu maçta koç Sretenovic’in takımının geçen haftaki mağlubiyetin ardından reaksiyon göstermesini sağlayacağını bekliyorum. Son 6 maçta 94 sayı ortalaması yakaladılar. Yıldız guard Szubarga sakatlığı sonrası takıma katıldı ama henüz çok devreye giremedi. Uzun yıllar Euroleague’de oynamış Woods mental olarak iyi olunca ne kadar yüksek potansiyeli olduğunu bu sezon da ortaya koyuyor. Vrbanc son maçlarda sakatlık problemi ile boğuşuyor.

Koszalin deplasmanda ilk yarıları ortalama 9 sayı farkla önde kapatıyor. Lublin de sahasında ilk yarıları ortalama 4 sayı farkla geride kapatıyor. Konuk ekibin ilk yarıdan farkı açıp kazanmasını bekliyorum.

850 Bonn – Bremerhaven ÜST TS:166,5
Bonn 4 maçlık galibiyet serisinin ardından üst üste 4 maçta 3 mağlubiyet almıştı, geçen hafta ise Mitteldeutscher deplasmanında uzatmada kazanıp moral buldular. Son 6 maçlarının 4’ü ÜST bitti. Son 5 iç saha maçında 85 sayı ortalaması yakaladılar. Haftaiçi Eurocup’da son maçı sahalarında oynadılar. Veikalas’ın bu sezon Eurocup’da sergilediği performansı lige taşıması gerekiyor.

Bremerhaven sezona iyi başlamıştı ama sonrasında fikstür dezavantajı ile düşüşe geçmişlerdi ve üst üste 8 maçta 7 mağlubiyet almışlardı. Geçen hafta ise sahalarında Trier’i farklı geçmeleri toparlanmaları için önemli oldu. Deplasmanda son 5 maçı kaybettiler. Son 4 deplasman maçında ortalama 92 sayı yediler. Ehambe ve Williams son maçlarda fena oynamadı. Fazla dış şut isabeti buluyorlar.

Bremerhaven son 4 maçta 85 üzeri sayı attı ve son 6 maçın 5’inde 87 üzeri sayı yedi. Son 9 maçta 84 sayı ortalaması yakalayan Bonn’un ayrıca 6 iç saha maçının 5’i ÜST bitti. Bu maçta da iki takımın 80’i aşmasını bekliyorum.iddaa

793 Gottingen – Ulm ÜST TS:167,5
Kağıt üzerinde ligin en zayıf takımlarından biri olan Gottingen sürpriz yaratmaya devam ediyor. İlk 7 maçta 5 mağlubiyet alan ekip son 5 maçta 4 galibiyet aldı. Bu 4 galibiyette 87 sayı ortalaması yakaladılar. İç sahada her maçta 82 üzeri sayı yediler. Morgan son maçlarda pota altını domine ediyor. Godbold da son maçlarda faydalı oynadı.

Ulm üst üste 4 maçta 3 mağlubiyet aldıktan sonra son 6 maçta 88 sayı ortalaması yakalayıp kazandılar. Son 3 deplasman maçında 89 sayı ortalaması yakaladılar. Son 9 maçlarında 159 ve üzeri sayı çıktı. 5 oyuncunun çift haneli skor ortalaması var. Savovic ve Klobucar formda. Haftaiçi İtalya’da farklı kaybettiler ve Hollanda takımına karşı ikili averajdaki bir basket farkından dolayı Avrupa defterini erken kapadılar. Mutlaka bu hayal kırıklığının ardından bu maçta konsantrasyonu tüm maç sağlayacaklarını tahmin ediyorum.

Gottingen son 4 iç saha maçında ortalama 86 sayı yedi. Ulm da son 5 deplasman maçında ortalama 87 sayı yedi. Son 4 maçta da en az 88 sayı attılar. Son 10 maçlarının 8’i ÜST bitti. Bu maçta da çok yüksek skor çıkabileceğini düşünüyorum.

841 Canarias – Gipuzkoa ALT TS:145,5
Canarias’ın ilk 6 maçında deplasman takımları kazandıktan sonra son 5 maçında sahasında oynayan takımlar kazandı. Tempoyu düşürüp iyi savunma yapıyorlar ama hücumda sıkıntı yaşıyorlar ki geçen sezonki kadroyu koruyan takımın böylesine düşüş yaşaması şaşırtıcı. Son 6 maçın 4’ünde 70 sayıya ulaşamadılar. Blanco sakatlığından 1 aydır yok. Benç oyuncuları kötü bir grafik çiziyor. İç saha maçlarında ortalama 144 sayı çıktı. İlk 3 iç saha maçını kaybettikten sonra son 2 iç saha maçında rakipleri 59 sayıda tutup kazandılar.

Gipuzkoa sezona 5 farklı mağlubiyetle başladıktan sonra üst üste 5 maçta 3 galibiyet almıştı fakat geçen hafta Badalona karşısında uzatmada kaybettiler. Sezon başına göre daha iyi görüntüdeler. Çok düşük tempolu oynuyorlar ve katı savunma yapıyorlar. Son 8 maçın 7’sinde 75’den fazla sayı yemediler. Fazla top kaybı yapıyorlar. Grimau geçen hafta sakatlığından oynamadı. Dean önemli bir skorer ama verimsiz oynuyor. 5 deplasman maçında 75’e ulaşamadan kaybettiler.

Canarias’ın son 10 maçının 8’i ALT bitti. Gipuzkoa’nın da son 8 maçının 6’sı ALT bitti. Düşük tempolu savunmaların ön planda olduğu bir maç olmasını bekliyorum.

865 Pesaro – Trento ÜST TS:160,5
İlk 4 maçını kaybeden Pesaro son 6 maçta 3 galibiyet ile toparlandı. Geçen hafta Cremona deplasmanında kazandılar. 4 iç saha maçlarının 3’ünde 175 üzeri sayı çıktı. Myles geçen hafta sakatlığından oynamadı ve bir süre daha oynamayacak. Ross-Musso ikilisi formda. Judge ve Williams gibi yabancıların toparlanması gerekiyor.

İlk 4 maçta 3 mağlubiyet alan ligin yeni ekibi Trento son 6 maçta 5 galibiyet aldı. Son 2 maçta 97 sayı ortalaması yakaladılar. 5 deplasman maçının 4’ünde 80 üzeri sayı yediler. Owens ve Mitchell son maçlarda harika oynadı. Genç forvet Pascolo iyi bir sezon geçiriyor. Çok genç bir takımlar. Grant, Avrupa basketbolunda 3 yıldır yer alıyor fakat bu takıma adapte olamadı.iddaa

Trento’nun son 5 maçı ÜST bitti. Pesaro’nun 4 iç saha maçının 3’ü ÜST bitti. Yüksek skorlu bir maç olmasını bekliyorum.

842 (5,5) Nizhny Novgorod – CSKA Moskova İY 2
Nizhny Novgorod, geçen sezon peri masalı tadında bir sezon geçirmişti. Bu sezon da çok iyi bir kadroları olmasa da savunmada gösterdikleri etki ile sonuca ulaşıyorlar. Haftaiçi Euroleague’de Top 16 için kader maçına çıktılar ve üst üste haftalarda böylesine hedef maçlara çıkmaları ile zihinsel bir yıpranma olması söz konusu. VTB’de tek yenilgisiz takımlar. Kinsey etkili performansını sürdürüyor. Parakhouski, VTB’de çok farklı oynuyor.

CSKA Moskova, VTB’de son 9 maçını çift haneli farkla kazandı. Çok kuvvetli ve derin bir kadroları var. Markoishvili’nin sakatlığı geçmişti. Euroleague maçını haftaiçi sahalarında ve iddiasız bir şekilde rahat tempoda oynadılar. VTB’de liderlik mücadelesi olan bu maça asılacaklardır. Son 3 deplasman maçında 84 sayı ortalaması yakaladılar. Rakipleri düşük dış şut yüzdesinde tutuyorlar ve fazla top kaybına zorluyorlar. Weems gibi durdurulması zor bir oyuncuya sahipler. Teodosic’in yokluğunda Jackson ve De Colo son dönemde öne çıktı.

Yıldız guard Rochestie’den yoksun olacak Nizhny Novgorod, VTB’de 7 iç saha maçını kazansa da ilk yarıları ortalama olarak geride kapatıyor. CSKA Moskova da deplasmanda ilk yarılarda ortalama 10 sayılık üstünlük koruyor. CSKA Moskova’nın ilk yarıdan farkı açıp kazanmasını bekliyorum.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
711 0,238