Beyinsi

2.El Araba 10.000 Km Garanti

  • 0
  • 4.892 kez görüntülendi.
2.El Araba 10.000 Km Garanti

2.El Araba 10.000 Km Garanti

2.El Araba 10.000 Km Garanti haberi şüphesiz alıcı ve satıcıları heyecanlandırdı. 2. el araç alım satımında çeşitli hileler kullanılmakta. Daha önce aracın kilometresi ile oynayan sahtekarlar yeni düzenleme ile ceza alacak. Bu gerçekten etkili bir caydırıcı güç ya da uygulama. Şimdi aracı satanlar yalan dolan ile araba satamayacak. Araca garanti verecek ve bu garantinin 10.000  km olması bekleniyor. Araç sahipleri araçlarını satarken çeşitli yalanlar ile alıcıyı kandırabiliyor. Tamir isteyen bir aracı sağlam göstererek satıyorlar. Sonra araç arıza açıyor. Kimi zaman bu arızalar çok büyük maddi sıkıntılar getirebiliyor. İşte bunun önüne geçilmesi planlanıyor. Satıcı aracını yaptırıp sağlam bir şekilde satacak. ,

Önüne gelen ben galerici oldum diyemeyecek. Hatta galericiler bile bazen hileli yöntemlerle araç satıyordu artık onlarda satamayacak. Alıcının gönlü ferah olacak. Son yıllarda expertiz yapan yerler arttı ve alıçlar aracı almadan önce mutlaka expertize sokuyorlar. Orada eksik gedik ortaya çıkıyor. Böylelikle alıcı içi gönlü ferah bir şekilde çeşitli miktarlarda meblaları ödüyorlar.

Bu işi meslek olarak yapanların ticareti canlanacak. Galeriye duyulan güven artacak. Tabi bu işin zorlukları da olacak kimi satıcı ben karışmam ödemem diyecek bunun içinde düzenleme yapılacak. Bu düzenlemenin 2. el araç piyasasını canlandıracak deniliyor.

2.El Araç Nasıl Alınır Ve Satılır?

2.el araç alım satımı şöyle olur; Alıcı ve satıcı para miktarında anlaştıktan sonra alıcı dilerse aracı bir ustaya ya da expertiz raporu veren bir yere gösterir. Araç satıcının dediği gibi çıkarsa alıcı expertiz bedelini öder ( araç satıcının dediğinden farklı çıkarsa ya da kazalı aracı kazasız gibi göstermişse ve bu açığa çıkmışsa expertiz bedelini satıcı öder) ve doğruca notere gidilir. Alıcı satıcıya ödemeyi yapar. Notere kimlikler teslim edilir. Noter aracın devri hususunda bir ücret talep eder ve ücret ödenir (alıcı öder). Aracın trafik cezası veya vergi borcu varsa önceden ödenmelidir. Noter imza ister imzalar atılır. Alıcı ve satıcıya satış sözleşmesi verilir ve işlem tamamlanır. Araç alım satımı noter kalabalık değilse 10 dakika sürer.

 

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. beyinsi.com ailesi

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.