15 Temmuz törenleri nerede?

15 Temmuz törenleri nerede?


15 Temmuz’un birinci yılı anma etkinlikleri nerede?

15 Temmuz 2016‘da devletin bağımsızlığına ve bütünlüğüne karşı hain terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimi, tüm ülke insanlarının hep birlikte sokaklara inerek buna karşı koyması sonucunda, söz konusu girişim başarısız olmuştu. O gün, tüm bu hainliklere karşı göğüs geren, karşı çıkan, terör odaklarını durduran aziz şehitlerimizi anmak, ve bugünün önemini ilelebet yaşatmak adına ülke genelinde etkinlikler düzenlenecek. Darbenin birinci yılı büyük katılımlarla verdiğimiz aziz Şehitler için anma törenleri ile geçecek.

Cumhurbaşkanının çağrılarını dinleyen halk, 28 gün süresince gece ve gündüz yaşadıkları şehirlerin büyük alanlarında adeta nöbet tuttular. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Temmuz günü katıldığı bir televizyon programında demokrasi nöbetlerini İstanbul Yenikapı Meydanı’nda yapılacak mitingle taçlandıracaklarını açıklamıştı. Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle 7 Ağustos’ta yapılması kararlaştırılan tarihi buluşmaya Demokrasi ve Şehitler mitingi adı verimişti.

15 Temmuz Törenleri nerede olacak? 2017 15 Temmuz mitingleri hangi şehirlerde nerelerde olacak?

İstanbul’da Yenikapı’da 15 temmuz mitingi, geçen sene olduğu gibi başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve çoğu siyasinin yanında tüm halk davetli olacak.

Ankara’da kahramanlığı ile büyük bir örnek temsil eden Kahramankazan ilçesi ve yine il genelinde 15 Temmuz’u Anma etkinlikleri düzenlenecek.

Geçen yıl darbe girişiminin ardından tüm vatandaşlar yapılmış olan demokrasi nöbetini Yenikapı’da yapılan miting ile sonlandırmıştı. 7 Ağustos’ta gerçekleşen Cumhuriyet tarihinin en büyük mitingine 5 milyon kişi katılmıştı. Cumhurbaşkanı, AK Parti, CHP ve MHP liderleri de bu mitingde birlikte yer almışlardı. Bu sene de aynı katılımların olması bekleniyor.

 


Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

811 0,705