14 Yaşındaki Silahlı Saldırgan

14 Yaşındaki Silahlı Saldırgan


Çorumda yaşanan olay akıllara durgunluk verecek cinsten. Bir film sahnesini andıran olay Çorum da bir lise de meydana geldi. Yaşı henüz 14 olan genç kız arkadaşını okuldan almak için okula gitti. Ancak durum biraz farklıydı. Okula bir araç ile gelen gencin öğrenci olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Bilinen detayları ile kız arkadaşını zorla sınıftan çıkarmak istedi. Ancak kızın istememesi ve diğer sınıf arkadaşlarının da kızın yanında durması ile başarılı olamayacağını anlayan genç silahına sarıldı. Buna rağmen kız arkadaşı gelmedi. Ancak genç çocuk belki ben çıkınca gelir düşüncesi ile sınıfı terk etti ve kapı önünde araçta beklemeye başladı. Daha sonra polis ekiplerine haber verildi ve aracı takibe alan ekipler 14 yaşındaki çocuğu ve yanındaki iki arkadaşını göz altına alarak çocuk şubeye götürdüler.

Okullardaki Güvenlik Zafiyeti ( Editörün Yorumu )
Yatılı olarak okuduğum yıllarda bir gün edebiyat öğretmenimiz hayat ile ilgili bir şeyler yazmamızı istemişti. Henüz 17 yaşında olan ya da olmayan, bıyıkları bile terlememiş ben düşündüm ve aklıma sadece güvenlik geldi. Kapıları gece gündüz ardına kadar açık ve dış kapıda bekleyen güvenlik görevlisinin saat 1-2 sularından sonra derin uykulara daldığı, herhangi bir kamera ya da farklı bir kayıt cihazı olmayan bir okul. Dış bahçe kapısı açık, okul kapısı açık, öyle ki gece canı sıkılan, karnı acıkan ya da kız arkadaşını özleyen kim olursa olsun okuldan rahatlıkla çıkabiliyor ve sabaha karşı rahatlıkla geri gelebiliyordu. O dönemlerde merak ettiğim soru ise acaba demiştim hocamıza, acaba psikopatın biri gelse gece burada uyuyan 3-5 öğrenciye elini kolunu sallaya sallaya bir kaç el ateş etse ve henüz kimse uyanmadan rahat bir şekilde yavaş yavaş burayı terk etse! Bunların hesabını kim verecekti.
Değerli okurlarım ; Ben liseyi bitireli yaklaşık 12 yıl oldu. Görünen o ki bu durum değişmedi ve değişmeyecek. Yetkili büyüklerimizin ve okul yönetimlerinin bu konuda daha duyarlı olması ve gereken hassasiyeti göstermesini rica eder, hepinize keyifli akşamlar dilerim.

Tweetle
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
921 0,224