YGS Soruları Ve Cevap Anahtarları

YGS Soruları Ve Cevap Anahtarları


YGS Soruları Ve Cevap Anahtarları

Milyonlarca adayın ter döktüğü YGS soruları ve cevapları sınavdan sonra hemen açıklandı. Adayların bir kısmı zorlandıklarını söylerken bir kısmı da çok iyi geçtiğini söyledi. Salona geç kalanlar da vardı, erkenden gelenlerde. Makalemizin devamı..

2 milyondan fazla adayın merakla beklediği YGS soruları ve cevapları açıklandı.

YGS soruları ve cevapları için merakla beklenen açıklama nihayet yapıldı. ÖSYM kısa süre önce YGS sorularını ve cevaplarını web adresinden yayınladı. Adaylar eğer soruların hatalı olduğunu düşünüyorlarsa ÖSYM’ye itiraz edebilecekler. Bu itirazında bedeli 20 lira. Adaylar soru ve cevaplara bakarak puanlarını çok kolay hesaplıyorlar. İkinci etap olan LYS için adaylar şimdiden heyecanlanmaya başladı. Uzmanlar, heyecan normaldir ama şimdiden başlaması öğrencileri strese sokarak başarı seviyelerini düşüreceğini söylüyor.

YGS saat 10.00 da bitti.. Adaylar sınav salonlarına saat 09.00’dan itibaren alınmaya başlanmıştı. Sınav saat 10.00’da başlamasına rağmen bu sene ÖSYM kural değişikliğine gitti ve salona aday alımını 09.45’e aldı. Bu yeni düzenleme ile adaylar zor anlar yaşadı. Geç kalan öğrenciler salona alınmadı. Mağduriyet yaşayan öğrenciler saatin değiştiğinden haberimiz yoktu diyor. ÖSYM’nin yayınladığı sınav takviminde YGS sonuçları 28.03.2017 tarihinde açıklanacak.

Soru ve cevaplara aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/OSYS/YGS/YGSkitapcik12032017.pdf

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
821 0,710