YGS Sonuçları Açıklandı Mı?

YGS Sonuçları Açıklandı Mı?


YGS Sonuçları Açıklandı Mı?

YGS Nedir?, YGS ne zaman yapılır?, YGS sonuçları ne zaman açıklanır?

YGS, yükseköğretime geçiş sınavının ilk basamağıdır. 2.basamak ise LYS dir. Üniversiteye girişte birinci aşama olan YGS’ye her yıl milyonlarca kişi katılıyor. Bu sene katılım sayısı 2 milyon 265 bin 902. Sınav tek oturumda yapılıyor ve saat 10.00‘da başlıyor. Her soru için 1 dakika zaman veriliyor. Bu da demek oluyor ki sınavda 160 soru soruluyor. Sınava girecek adaylar giriş belgelerini aday şifreleri ve T.C numaraları ile ÖSYM‘e ait internet sitesinden alabilirler.

Sınava girecek adaylara giriş belgesi gönderilmiyor.

Giriş Belgelerinde neler bulunur?

Giriş belgeleri üzerinde adayın nerede sınava gireceği, sınava gireceği bina ve salon bilgileri bulunur.

Sınava girecek adaylar yanlarında sınav giriş belgelerini ve nüfus cüzdanlarını bulunduracaklar. Pasaport da geçerli olacaktır. Öğrencilere kullanacakları kalem, kalemtıraş, silgi, peçete ve şeker ÖSYM tarafından veriliyor. Adaylar yanlarında hiç bir eşya getirmemeli. Sadece şeffaf şişede su getirebilirler.

Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimleri testlerinin olacağı sınavda, 40 soru Türkçe’den, 15 soru tarihten, 12 soru coğrafyadan, 8 soru felsefeden, din kültürü ve ahlak bilgisi ve ek felsefe sorularından 5 tane, temek matematikten 40 tane, 14 tane fizikten, 13 soru biyolojiden ve 13 soru kimyadan sorulacaktır.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanır?

Sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih OSYM’nin WEB adresinden duyurulur. Sınav sonuçları detaylı ve dikkatli bir şekilde incelenir ve hatasız olarak adaylara sunulur. https://ais.osym.gov.tr adresi aday işlemleri sistemi adresidir ve sınav giriş belgeleri, başvurular ve sınavların sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1741 1,217