Yaz Aylarında Saç Bakımı Önerileri

Yaz mevsiminde deniz ve güneşten etkilenen saçlar için bakım

Yaz Aylarında Saç Bakımı Önerileri


Güneşin zararlı etkilerinden saçınızı korumanız gerekir. Çok güneş altında kalmak ve deniz suyu saçınıza zarar verir. Koruyucu sprey ya da şapka kullanmak bu zararı azaltabilir.

Saçları sık yıkamak, saç derisinin yağ dengesini bozacağından saçlar daha fazla yağlanır. Saçınızı 2-3 günde bir ph 5.5 değerinde bir şampuanla yıkamak yeterlidir.

Jöle kullanmayın. Kullanırsanız da aynı gün saçınızı yıkayın.

Saçı güneşten korumak için argan yağından destek alinabilinir. Argan yağı yenileyici etkisi, antioksidan etkisi ve zengin vitaminler içerdiğinden saça oldukça faydalıdır.

Saçınız için normalde fön, düzleştirici, maşa gibi sıcak işlemler yapan saç ürünleri kullanıyorsanız yazın bunlara ara verin. Islakken örülmüş saçlar havayla kuruduğunda çok guzel görünümlü dalgalara sahip olursunuz.

Güneşin altında korunmasız olarak saatlerce durmanız saçınıza ve saç derinize yapabileceğiniz en kötü şeydir. Plajda şapka takmaktan hoşlanmıyorsanız içeriğinde SPF koruması olan bir saç bakım ürününü mutlaka kullanın.

Yaz dönemi şampuanınızı saçınızdaki nem oranını daha çok artıracak bir şampuanla değiştirin. İçeriğinde alkol barındıran bütün saç bakım ürünlerinden uzak durun. Bu ürünler saçı inanılmaz derecede kurutur.

Saçları denizden korumak için ise en etkili yöntem bone kullanmaktır. Eğer bone tercih edilmiyorsa denizden çıktıktan sonra saçlar saf su ile durulanıp, doğal yollarla kurumaya bırakılmalıdır.

Beslenme düzeninizin de yazın saç bakımınızın bir parçası olduğunu sakın unutmayın. Özellikle protein eksikliği saçların olduğundan daha fazla yıpranmasına ve kötü görünmesine neden olur. Protein ağırlıklı gıdalara yönelirken elbette diğer gıda türlerini de atlamamalı ve dengeli bir beslenme düzeni oluşturmalısınız.

Son olarak saçlarınızla ilgili şunu söyleyebiliriz, yazın saçlarınızı korursanız bütün sonbahar ve kışı onları canlandırmak için harcamazsınız.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1871 1,492