Yasin Dua Toplama Arapça Ve Türkçe Anlamı

Yasin Dua Toplama Arapça Ve Türkçe Anlamı


Yasin Dua Toplama Arapça Ve Türkçe Anlamı

Yasin’i Şerif okunduktan sonra duanın toplanması için Arapça ve Türkçe meali, Sıkıntıdan kurtulmak şükretmek için okunacak dua, Hayırlı bir ömür için yapılacak dua

Yasin Duası Arapça

Allahümme înnî es’elüke sabran cemîlan. Ve kalben selîma. Ve lîsanen zakîra. Ve dua’en müstecaba. Ve kîtaben yemîna. Ve rızkan halala. Ve naîmen mukîma. Ve cenneten ve harîra.Ve nadraten ve sürura. Ya kadîyel ‘hacat. Ve ya mucîbet deavat. Ya kaşıfed’durrî vel’bellîyyat. Ya alîmes’sırrı vel’hafîyyat. İkdı hacetî fî hazîhıs’saatîl’mübaraketî bîhürmetî yasîn vel’kuranîl ‘ hakîym.Feîza kada emran fe înnema yekulü lehu kün feyekun. Fesubhanellezî bîyedîhî melekutü küllî şey’în ve îleyhî turceun.

Yasin Duası Türkçe

Allah’ım senden güzel sabır, sağlam kalp, zikreden dil, kabul olunan dua, sağ elle verilen kitap, helal rızık, ebedi nimet, cenneti, güzelliği ve hoşnutluğu isterim. Ey ihtiyaçları gideren! Ey dualara cevap veren! Ey zararları ve belaları gideren! Ey gizli ve aşikarı bilen! Kuran’ı Hakim ve Yasin’i Şerif hürmetine bu mübarek saatte dileklerimi yerine getir. Bir şeyi dilediğinde yalnız ona ‘’ol’’ der o da hemen oluverir. Her şeyin mülkiyetini himayesi altında tutan ve dönüş ona olunanı tenzih ederim.

Okunan Yasin’i şerifleri ve yapılan duaları Allah’u Teala kabul eylesin inşallah

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
811 1,263