Volkswagen Yeni Logo

Volkswagen Yeni Logo


Volkswagen Yeni Logo

Hepimiz Volkswagen logosunu biliriz. Logoyu görünce ilk akla gelen “Alman” olur. Şirket gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve yeni nesil araçlarına farklı bir hava katmak adına logoda değişikliğe gidecek. Emisyon krizi ile birlikte çok zarar eden şirket dizel araçları bırakacağı yönde de sinyaller vermişti. Artık elektrikli araçlar döneminin başladığını görmekteyiz. Şirketler elektrikli araç üretmek için ardı ardına girişimde bulundular ve ortaya çevre dostu araçlar çıktı. Dizel otomobillerin yerini alacak elektrikli araç üretimi Volkswagen Group şirketi içinde en önemli projeler arasında. Bu projeyle birlikte yeni konseptte değişikliğe gidiliyor.

Bu değişikliklerin en merak edilen kısmı ise logo. 1948 yılından beri şirketin kullandığı logo artık tarih olacak. Önümüzdeki yıl açıklanması beklenen logonunda eskisini andıracağı söylentiler arasında. 2012 yılında küçük bir değişikliğe gidilmiş ama ana tema bozulmamıştı. Şimdi ise daha renkli bir logo olacağı konuşuluyor. Logonun değişebileceği yönünde açıklama ise şirkete yeni katılan pazarlama direktörü tarafından yapıldı. Mevcut logonun “fazla Alman” olduğunu ve alıcılar arasında duygusal bağların koptuğunu kaydeden direktör logonun renkli daha canlı olabileceğini söyledi.

Volkswagen Group’un homepage’nden de eski logoları bulabilirsiniz. Aşağıda şirketin kuruluşundan günümüzde ki kullanmakta olduğu son logoya kadar bütün logolar mevcuttur.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

991 1,208