Uzaylılar Ayda Yaşadı Mı?

Uzaylılar Ayda Yaşadı Mı?


Uzaylılar Ayda Yaşadı Mı?

Bilimin en çok merak ettiği konulardan biri de uzaylıları varlığı. Yapılan araştırmalar ile uzaylı yaşam formu aranıyor ve bazı bulgular bunu destekliyor fakat şimdiye kadar bu konu ile ilgili net bir açıklama yok. Bir diğer iddia ise uzaylıların ayda yaşadığı. Bilim adamları bir zamanlar uzaylıların ayda yaşamış olabileceğini düşünüyor. İddialara göre uzaylılar bir zamanlar ayda varlıklarını sürdürürken büyük bir meteor çarpması atmosferi yok etti ve yaşam sona erdi. Ayın yaklaşık dört milyar yıl önce yaşam formlarını barındırdığı, sıcak gazların ayın yüzeyinde canlılar için yaşam şartlarını elverişli hale getirdiği düşünülüyor. Bu sıcak gazların bir atmosfer yarattığını belirten bilim adamları ayın yüzeyinde sıvı ve su olması en azından geçici bir süreliğine yaşanılır olması anlamına geldiğini vurguluyor.

Aynı zamanda ayın ölümcül güneş rüzgarlarından korunmak için manyetik alan ile sarıldığı ve yaşam formalarını muhafaza ettiği düşünülüyor. Halen yeryüzündeki en eski yaşam kanıtının yaklaşık 3.5 milyar yaşında olan siyanobekteriler olduğu biliniyor. Güneş sistemindeki patlamalar sonucu yaşamın aya kadar taşınmış olabileceği görüşü hakim. Ayda oluşan su havuzları da çeşitli mikropları barındığı düşünülüyor.

Bu iddiaların kanıtlanması için ayın yüzeyindeki tortulardan örnekler alınıp detaylı bir şekilde inceleme gerekiyor. Yaşam formların varlığı ispatlanırsa bilim adına çok önemli bir buluşun olacağı konuşuluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

811 0,531