Turşu En İyi Ne İle Kurulur?

Turşu En İyi Ne İle Kurulur?


Turşu En İyi Ne İle Kurulur?
Turşu en iyi ne ile kurulur? Turşu kurarken neye dikkat etmeliyiz? Turşu kurmanın püf noktaları nelerdir? Turşunun ömrü ne kadardır? Gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.
Merhaba arkadaşlar bu makalemizde turşunun en iyi ne ile kurulacağını anlatacağız. Bilindiği gibi yemeklerin ynaında vazgeçilmezimiz olan turşu sağlıklı etkileriyle soframızdan eksik etmediğimiz bir gıdadır. Turşunun suyunun da içildiğini bilmeyeniniz yoktur. Hazır aldığımız turşuların kimini beğeniriz kimini beğemeyiz. Zaman zaman acaba ben de evde turşu yapabilirmiyim daha doğrusu kurabilirmiyim diye kendinize sormuşsunuzdur. Yapabilenler için sorun yok ama yapmaya çalışıpta yapamayanlar ya da hiç yapmayanlar için harika bir tarif yapacağız. Turşu kuruarken ne kullanıldığı ile alakalı internette araştırma yapmışsınızdır. Bu araştırma sonucunda da turşunun sirke ile kurulacağı kanısına varmışsınızdır büyük ihtimal. Sirke ile kurulur ama bu kanıyı değiştirecek başka önerilerimiz de var nasıl mı?
Öncelikle neyin turşusunu yapacağımıza karar vermeliyiz. En yaygın olan biber turşusudur. Salatalık, domates, sarımsak, karnabahar, yumurta, lahana, acur, kara lahana vs yakında suyunda turşusu kuralacaktır diye düşünüyoruz. Neyin turşu olacağına karar verdikten sonra içine koyacağımız malzemelere bakalım. Su, tuz, sarımsak, nohut ve birkaç tane limon tuzu. Sirkesiz turşuyu kurmak bu kadar basit. Sarımsak ve nohut ile de turşu kurabilirsiniz.
NOT: Aradığınız bilgiye ulaşamadığınızı düşünüyorsanız soru ve görüşlerinizi aşağıda yorum kısmından yapabilirsiniz. Teşekkür ederiz www.beyinsi.com ailesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

971 0,505