Transformice Oyunu Nasıl Oynanır

Transformice Oyunu Nasıl Oynanır


Transformice Oyunu Nasıl Oynanır?

Atelier 801 firması tarafından Mayıs 2010 tarihinde piyasaya sunulan ve o günden bu yana bir internet fenomeni hâline gelen Transformice, oyun anlarınızı adeta bir görsel şölene çeviriyor. Fransız oyun geliştirici firma tarafından geliştirilen Transformice oyunu, bağımsız ve çok oyunculu bir konsept üzerinde geliştirilmiştir. Temelde birçok oyuncunun oyunda yer alan maskot fare aracılığıyla peynir yeme rekabeti üzerine kurulu. Steam üzerinden ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Transformice, oyun içi görsel grafikleri, ilerledikçe zorlaşan bölümleri ve hikâyesiyle rakiplerini geride bırakmayı başarmış durumda. Yaklaşık 10 yıl önce piyasaya çıkan Transformice, çok oyunculu algoritması sayesinde arkadaşlarınız ya da başka oyuncular ile tatlı bir rekabet imkânı da sunuyor.

Transformice

Çevrimiçi sunucular üzerinden birçok oyuncu ile hem rekabet hem de tatlı bir dostluk imkânı ile oynayabileceğiniz Transformice, görsel dinamikleri sayesinde oyunun her anından keyif almanızı sağlarken, zorlu görevler boyunca da heyecanı dorukta tutuyor. Peki, bir internet fenomeni hâline gelen fare-peynir oyunu Transformice nasıl oynanır?

  • Oyunun genel mantığı başladığınız bölümde (odada) bulunan peyniri en hızlı şekilde yuvaya ulaştırmak. Fakat odada bulunan birçok farenin amacı da sizinkiyle aynı. Peynirlere ulaşmak için zorlu parkurlardan ve engellerden geçmeniz gerekecek.
  • Her turda bulunan süre sınırı nedeniyle anlık ve taktiksel düşünmeniz gerekiyor.
  • Bölüm içinde bulunan tüm farelerin (rakiplerin) hedefi aynı; odada bulunan peyniri yuvaya ulaştırmak. Bu nedenle size verilen süre kapsamında diğer farelerden önce peynire ulaşmalı ve yuvaya götürmelisiniz.
  • Her bölümde aldığınız puanlar neticesinde sonraki tura “lider fare” olarak başlıyorsunuz.
  • Çeşitli güçler ve ekstraların da bulunduğu oyun içerisinde birçok oyun özelliği de mevcut. Örneğin AFK engelleme denen sistem sayesinde oyun içerisinde 30 saniye boyunca hareketsiz kalmanız durumunda sistem tarafından otomatik olarak öldürülüyor, 10 dakika boyunca tepki vermezseniz de oyundan atılıyorsunuz. Bu sayede pasif oyuncuları eleyerek oyunun temposunu yüksekte tutmak mümkün.
  • Oyunu oynamak için resmi site ya da Steam bağlantısı üzerinden “oyunu oyna” butonuna tıklıyoruz.
  • Bir hesap oluşturuyoruz.
  • Ardından karşınıza çıkan sunucu listesinden bir sunucu seçip ve oynamaya başlıyoruz.

single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1891 1,261