Tırnak Ayrılması Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Tırnak Ayrılması Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?


Tırnak Ayrılması Nedir Nasıl Tedavi Edilir?

Pek çok kişinin karşılaştığı sıkıntıların başında yer alan tırnak ayrılması, insanların isteklerine hızlı bir şekilde cevap vermektedir. Bu ayrılıkların aslında en önemli ve büyük amacı da kişilerin kendi isteklerine cevap vermesi ve bu durumu çok daha iyi şekillerde kullanması oluyor. Bu yüzden tırnak ayrılması alanlarına da cevap verebiliyoruz. Kadınların, kozmetik ve güzellik konusunda en çok dikkat ettikleri durumlardan biride, el ve tırnak bakımıdır. Kırık tırnak ise bir kadının gün içinde hayatını karartabilir. Kırık tırnağı onarmak için şahane bir önerimiz var! El ve tırnak bakımı, kadını estetik ve zarif gösteren imgelerden biridir. Bunun bilincinde olan kadınlar da bakımlarına oldukça önem verirler. Tırnağı kırılan bir kadın acısına mı yansın, yoksa el zarifliğinin bozulmasına mı yansın? Aslında gayet kolay olan bu onarım işlemi için ihtiyacınız olan şeyler, evinizde bulunan materyaller. Kırılan tırnağınızı tamamen onarmasa da tırnağınız uzayana kadar sizi rahatlatabilir.

Aseton, törpü, parlatıcı oje ya da top coat, makas, cımbız ve sallama çay poşeti ile tırnağınızı eski görünümüne kavuşturabilirsiniz. Tırnak ayrılması dediğimiz zaman, tırnak plağının tırnak yatağından kısmen veya tümüyle ayrılmasıdır diyebiliriz. Başlıca nedeni özellikle uzun tırnakların sık travmaya maruz kalmasıdır. Sedef hastalığı, tırnak mantarı, parmak uçlarındaki ekzema, bazı ilaçlar, dolaşım bozuklukları, doğumsal deri bozuklukları, tiroid hastalıkları, aşırı terleme gibi nedenler başlatabilir veya şiddetlendirebilir. İnsanların isteklerine dair daha rahat ve yüksek beklentiler ile çözüm üretmek için, kendinizle alakalı olarak da bazı beklentileri karşılamanız gerekecek. Bunların içerisinde tamamen size uygun, sizin için yoğun bir ayrıcalık bulunuyor.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tirnak-ayrılmasi-tedavi.jpg

Tırnak Ayrılması

Ayrılan bölgelerde beyaz, sarı, yeşil renkte opaklaşmalar görülür. El ve ayak parmakları travmadan uzak tutulmalı uzun yürüyüşlerde uygun çorap ve ayakkabı giyilmeli ayaklara ve tırnaklara baskı oluşturan ayakkabılardan uzak durulmalı ve eller mümkün olduğunca çok uzun süreli suda tutulmamalıdır. Boş tırnağın serbest kalan bölgeleri her zaman temizlenerek, önlem için üzerine antimikotik maddeler sürülmelidir. İlerde oluşabilecek problemleri ortadan kaldırmak için ünitemizde medikal bakımlar yapılmaktadır.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1881 1,383