Terk Edilmiş Dünyanın En Güzel Köyü

Terk Edilmiş Dünyanın En Güzel Köyü


Terk Edilmiş Dünyanın En Güzel Köyü

Bir zamanlar Çinli balıkçı ve ailelerinin yaşadığı terk edilmiş köy dünyanın en güzel terk edilmiş köyü izlenimini veriyor. Çin’in Shengshan adasında bulunan bu terk edilmiş köyün adı Houtouwan.

 

 

Balıkçılar bu küçük köyde yaşamlarını sürdürürken köy yavaş yavaş boşaltılmaya başlandı. Patikalara yayılmış evler kullanılırken bu kadar güzel görünmüyordu fakat doğa bu evleri terk edildikten sonra adeta bir görsel süslerle bu hale getirdi. İnsana bakıldığı zaman huzur veren bu evler yemyeşil görüntüsü ile başka bir dünyadanmış gibi duruyor.

 

 

Bir masaldan çıkmış gibi görünen evler 1990 yılının başında balıkçılar tarafından terke edildi. Bu adada ulaşım ve yaşam zorluğu nedeni ile köylüler ana karaya taşınmışlar. Patika yolları, ana karaya ile olan ulaşım sıkıntısı ve yaşamın zorluğu gibi etkenler köylüleri başka yerleşim yeri bulmaya itmiş.

 

 

Balıkçılık ile geçimini sağlayan köylüler burayı terk ettiğinde doğa geldi ve muhteşem bir eser ortaya koydu. Doğa bu insan yapılarını kendi eseri ile süsledi ve bir masal köyü meydana getirdi.

 

 

Dünya üzerinde böyle saklı güzellikler mevcut ancak bu hayalet köy en güzel köy unvanını gerçekten hak ediyor.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1871 1,134