Taht Oyunları 6. Sezon Fragmanı Analizi

Taht Oyunları 6. Sezon Fragmanı Analizi


Taht Oyunları 6. Sezon Fragmanı Analizi ve Game of Thrones (Taht Oyunları) Yeni Sezonda Bizi Bekleyenler

Evet.. Bir aydan fazla zaman olmasına rağmen, yeni sezon için yayınladığı yepyeni fragmanı ile tüm hayranlarını heyecanlandıran Game of Thrones dizisinde bizleri çok şey bekliyor. Orjinali Chris Isaak’a ait olan (bu büyüleyici şarkıyı mutlaka dinleyin, tabi ki sahibinden: Tıkla ) “Wicked Game” adlı parçanın James Vincent McMorrow yorumu ile başlayan bu yeni trailer, geçen sezondan akıllarda kalan birçok şeye çaktırmadan hafif bir selam veren bu trailerda uzun süredir görmediğimiz ve neredeyse yüzünü unuttuğumuz (geçen sezon hiç görmemiştik hatırlarsanız) Brann ile bizleri selamlıyor. Şimdi yeni fragmandan yola çıkarak yüksek yüzdeli tahminler ve araştırma yolu ile edinilen bilgiler ışığında yorumlamaya geçelim:

Jon Snow’un Tamamen Gittiğinden Hala Emin Olunamıyor!

john-snow-öldü-mü-1-beyinsi

Davos “o gitti” dediği gibi kameranın Jon Snow’un vücudu üzerinde  kaydığını görüyoruz, ve bu HBO’nun bizi inandırmak istediği şey oluyor açıkça.

john-snow-öldü-mü-1-beyinsi

Yerdeki, muhtemelen Jon Snow için hazırlanmış olabilcek bir cenaze ateşi için odun parçaları. Davos onun başında duruyor fakat Jon Snow’un bedeni orada değil. Bilindiği üzere Night Watch aralarından ölen birini hemen yakarlar. Bunun  nedeni ak gezenlere dönüşmemesi içindir.

john-snow-öldü-mü-2-beyinsi

Yukarıdaki grubun lideri pozisyonunda Ned Stark’a çok benzeyen bir genç var. Ama onun birinci sezonun sonunda öldüğünü kesin olarak biliyoruz. Jon’un Lyanna Stark ve  Rhaegar Targaryen’in oğlu olduğu hakkında özellikle çok fazla inanılan bir teori de mevcuttu.  Ayrıca Ned Stark’ın esir kardeşini kurtarmak için savaştığını duymuştuk. Bu sahne hem Jon Snow’un aslında ne olduğuna hem de Targaryenler adına daha çok bilgilendirici bir flashback olabilir. Fakat Jon gerçekten ölmüş olsa bu sahneyi neden çekerler ki?

john-snow-öldü-mü-6-beyinsi

Bir çok sahnede kuzeylilerin nasıl savaştığını görmüştük.. Fakat kim onlarla birleşerek savaşa girer ki?

john-snow-öldü-mü-2-beyinsi

Resmin biraz bulanık olduğunun farkındayız fakat sağ ortadaki beyaz atlı Jon Snow’a çok benzemiyor mu?

john-snow-öldü-mü-4-beyinsi

Fragmanın biraz başına geri dönelim, Melisandre‘nin soyunduğunu ve ardından ellerini Jon Snow’un kafasına koyduğunu görüyoruz. Tabi, belkide dizi ekibinin keserek böyle görünmesini sağladığı ihtimali de var fakat kesin olan Melisandre Jon’un vücudu ile bir şeyler yapmayı planlıyor…

Fragmanda  Davos ” Ben hiçbir zaman tam bir savaşçı olmadım, gördüğünüz şey ile alakalı üzgünüm” tarzı bir laf ediyor ve elinde Jon’un kılıcı var. Ak yürüyenlerden olmaması için yaktıklarını daha önce belirtmiştik. Fakat Davos Jon’un bedenini koruyor. Burada anlam veremediğimiz gizli şeyler var. Yoksa Davos onu korumazdı.

Siz neler düşünüyorsunuz? Lütfen Yorumlarla bize yazın.

Fragmandan Diğer Çıkarımlar:

game-of-thrones-yeni-sezonda-bizi-bekleyenler-12-beyinsi

Kimse neşeli görünmüyor. Game Of Thrones dizisinde kesin olan şeylerden birisi de bu acımasız sefalettir. Birçok aşamada neredeyse her karakter acı ve sefaleti tattı. Artık bu bir dizi geleneği oldu. Fakat biz izleyiciler buna alıştık. Belki de “kazanan” bir tarafın çıkması, Game of Thrones’un bizi şaşırtması olası şeylerden biri.

game-of-thrones-yeni-sezonda-bizi-bekleyenler-22-beyinsi

Bran ergenlikten güçlü çıktı. Evet onu ayakta ve hatta fragman sonunda akyürüyenlerin lordunun önünde bile görüyoruz.  İshak Hempstead Wright tarafından canlandırılan Bran Stark karakteri şimdi daha erkeksi bir görünüme sahip.

game-of-thrones-yeni-sezonda-bizi-bekleyenler-18-beyinsi

Daha çok karakter ölecek. Öyle görünüyor ki daha birçok “ana” karakterin yok oluşuna tanık olacağız. Son fragmandan önce yayınlanan kısa trailerdaki kafalar ve yine son trailerdaki savaş sahneleri ve tabi ki Jon’un cansız bedeni ile bu yeni sezonda ölüm kokusunu fazla alacağız.

game-of-thrones-yeni-sezonda-bizi-bekleyenler-21-beyinsi

Hayır, Akyürüyenler bitmiş değil. Evet Akyürüyen gerçeği bu sezonda daha fazla göz önünde bulundurulacak ki az önce de söyledik. Bran’ın arkasında bir White Walker var ve oldukça güçlü görünüyor.

game-of-thrones-yeni-sezonda-bizi-bekleyenler-8-beyinsi

Ejderhalar! Fragmanda kısacık bir sahnede gözeçarpan bir ejderha görüyoruz ve daha önceki bölümlerde tasmalarla bağlı olan ejderhaları ve en son Danaerys‘i kurtaran ejderhanın varlığını da görmüştük. Fakat bu sefer Ejderhaların annesi halk arasında sefil bir şekilde yürüyor.

game-of-thrones-yeni-sezonda-bizi-bekleyenler-16-beyinsi

Hala kardeşler ve hala birlikteler. Bu ikisi arasındaki cinsel bağ ilk sezondan bu yana hiç bozulmadı. Sanırız yine bozulmayacak.

Son olarak yorumlarınızı bekliyor ve sizin de tahminlerinizi merak ettiğimizi belirtiyoruz. Yeni fragmandaki kilit noktaların resim galerisi aşağıda. İnceleyebilirsiniz.

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

881 0,598