SpaceX Elon Musk Aya Turist Gönderiyor

SpaceX Elon Musk Aya Turist Gönderiyor


SpaceX Kurucusu Elon Musk Aya Turist Gönderiyor

Elon Musk çılgın projeleri ile tanınır. Space X şirketi bir çok büyük projelere imzasını artmıştır. Bu büyük projelerden biri de aya turist gönderme projesidir. Daha önce de açıklanan proje iptal olmuştu şimdi ise projenin gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Aya giden ilk insan değil de aya giden ilk turist kim olacak konusu da bir hayli merak uyandırıyor. Çılgın proje dedik bu çılgın proje bir nevi Nasa’nın projesi ile de paralel konumda. Nasa da buna benzer bir projeyi 2021 yılında hayata geçirmek istiyor fakat Trump bu tarihin 2018-2019 a çekilmesini istiyor.

45 yaşındaki Elon Musk uçuk projelerinden birini büyük ihtimalle 2018 de gerçekleştirecek. Bunun için astronotlar eğitimde ve taşıyıcı roket hızla yapılıyor. Aya gidecek turistlerin daha önceden eğitime alınacağı duyurulmuştu zira aya giderken ya da ayda iken geri dönüş imkansız olduğu için turistler her şeye her duruma hazırlıklı olacak. Roket bir kalktı mı bir daha dönüş olmayacak ta ki 1 haftaya kadar. Aya yolculuk 2 ya da 3 gün sürdüğüne göre ayın etrafını dolaşmakta zaman alacağından bu sürenin 1 hafta olması planlanıyor. Yeterli oksijen, yakıt ve yiyecek ile birlikte 1 haftalık sürecin bedeli çoktan ödenmiş durumda. Şirket henüz isim vermese bile bu kişilerin tanıdık Hollywood starlarından biri olmadığı biliniyor. 2017 nin sonlarına doğru insansız olarak deneme uçuşları yapılacak. 2018 in yazında da turistler daha doğrusu 2 turist ayın etrafında dolaşacaklar.

Birde kendi düşüncelerimizi paylaşalım; El alem aya tatile çıkıyor biz ise evden dışarı çıkamıyoruz. Ne diyelim umarız ülkemize de nasip olur.

 


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1741 1,623