Sitenizin Trafiğini Arttırmanın Yolları

Sitenizin Trafiğini Arttırmanın Yolları


Sitenizin Trafiğini Arttırmanın 6 Yolu

İş sahiplerinin en çok şikâyet ettikleri sorunlardan biri de bir web sitesi trafiklerindeki eksikliktir. Birçoğu son iki yılda webde aranma trafiklerinin yüzdesinde büyük bir düşüş olduğunu kaydediyor. Ve herkes web sitelerinde bir trafik akışı sağlamanın yeni yollarını arıyorlar.

Bu makaleyi iş sahiplerine sitelerindeki veya bloglarındaki trafiği artırmanın nokta atışı yollarını sunmak için hazırladık. Bazıları çok çabuk sonuç getirmesede, çoğunun ne kadar hızlı sonuç verdiğini görünce şaşıracaksınız.

  1. Uzun Anahtar Kelimeleri Kullanın

Her bir sayfa için tek bir anahtar kelime kullanma günleri çoktan geride kaldı. Gönderilerinizin konusuyla alakalı tüm terim ve ifadeleri tam olarak içerdiğinden emin olun. Uzun anahtar kelimeleriyle ilgili yardım almak için “burayı”[1] ziyaret edebilirsiniz.

  1. Web Sitenizde Bir Forum Başlatın

Aktif bir forum uzun anahtar kelimeleri için güzel ve hızlı bir başlangıç olacaktır. Forumlar aynı zamanda tek sayfalık ziyaret oranınızı da düşürecek ve siteniz içinde küçük bir topluluk kuracaktır.

  1. Bir Facebook Grubu Kurun

Bir Facebook grubu kurmak sitenizin trafiğini artıracaktır. İçeriğiyle alakalı, üyelerinin destek alıp sorular sorabileceği spesifik bir Facebook sayfası kurun. Uygun olan yerde üyeleri kendi sitenize yönlendirmeyi de unutmayın.

  1. Bloğunuzdaki gönderileri “StumbleUpon”a gönderin. İşe yarayacaktır.
  2. E-mail Listenize Linkinizi Verin

Doğrudan linkinizi gönderdiğiniz bir e-mail değil, linkinizi de içeren bir mail yollayın. Bu ziyaretçi sayınızı artıracaktır.

  1. HARO Sorgusu Cevaplayın

Bir “HARO”[3] sorgusu cevaplamak bir kaç dakikanızı alacaktır ve sitenize kullanıcı akışı sağlayacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1691 1,969