Sigara İle Eş Değer Besinler

Sigara İle Eş Değer Besinler


Sigara İle Eş Değer Besinler

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlerle son derece ilginç bir çalışmanın sonucunu paylaşacağız. Aslında hepimizin vaz geçemediği ve tükettiği ürünlerin çok sık ve aşırı tüketilmemesi gerektiğine dair bir araştırmayı sizlerle paylaşacağız. Konu başlığından da anlaşılacağı gibi sigara ile eş değer besinler Dünya Sağlık Örgütü’nün bir çalışması sonucu açıklandı. Dünya Sağlık Örgütü işlenmiş et ürünlerinde sigara ile aynı seviyede birinci kategoride kanserojen olduğunu tespit etti. Bunlar hangileridir diye soracak olursanız ; Palm yağı, Salam, sosis,sucuk ve fruktoz bazlı şekerler. Konuya daha da açıklık getirelim. Kanserden korunma yollarından biri de vücut ihtiyaçlarının yeterli seviyede ve sağlıklı bir şekilde karşılanması. Bu alanda yapılan çalışmalar gösteriyor ki salam, sosis ve sucuk gibi ürünler çok sık tüketilirse risk artıyormuş. Örneğin vücut şeker ihtiyacı duyarsa bunu pekmez ya da hurma gibi ürünlerle karşılamak gerektiğine vurgu yapılıyor. Kanserin ilerlememesi ve etkili bir tedavi için uzmanlar işlenmiş et ürünlerini aşırı tüketmemeleri gerektiğini söylüyor.

AA’nın haberine göre Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan açıklamada yukarıda verilen ürünler sık tüketildiğinde sigara kadar etkili. Sadece işlenmiş et ürünleri değil aynı zamanda Palm yağı ve Fruktoz bazlı şekerler.

Palm yağı kanserli hücrenin yayılmasına olanak sağlıyor. Fruktoz bazlı şekerlerde aynı şekilde kanserli hücrenin çoğalmasında etili rol oynuyor. Günümüzde giderek artan bu amansız hastalığa karşı dikkatli beslenmek gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

831 0,652