Sevgili Selfieleri Yorumları

Sevgili Selfieleri Yorumları


Çift Selfieleri: İlişkilerin Sanal Ortamdaki Halleri

Haverford Üniversitesi‘nde yapılan yeni bir araştırmaya göre sevgili selfieleri sosyal medyada en çok nefret edilen fotoğraflardan, fakat romantik içeriklerden nefret etmeden önce sanal dünyaya taşınan ilişkileri hoş görmek için 8 neden sıraladık. Selfielere bir şans verin.

  1. Beğenmek İyidir

Hali hazırdaki ilişki durumunuz “ilişkisi yok” olsa bile, başkalarının romantik ilişkilerde başarılı olduğunu görmek güzel bir şey. Hiç bir şey olmasa bile bu yolunda giden ilişkilerin varlığını kanıtlıyor.

  1. Sevgiyi Paylaşın

Saçma sapan sahte pozlardan bıktınız mı? Size saçma geliyor ama göz devirmeli, dudak büzmeli saçma sapan bir fotoğrafınızı paylaşın. Ne kadar çok ilgi ve beğeni toplayacağınızı görün. Sevgiyi hissedin.

  1. Kötü Haberler Silsilesi

Sosyal medya trollerden ve twitterdaki atışmalardan geçilmiyorken zaman tünelinizde karşınıza tatlı bir çiftin çıkması güzel değil mi?

  1. Birlikte Yanyana Selfie Çekilen Çift

Bilimle iddialaşamazsınız. Journal of Personality and Social Psychology’nin bir araştırmasına göre “biz” kimliğini benimsemiş çiftler ilişkilerinden daha çok tatmin olup, birbirlerine karşı daha dürüst ve samimi oluyorlar. Bir selfie çubuğu edinmenin vakti geldi.

  1. Eğer Onlardan Hoşlanmıyorsanız Onları Silin

Kimse sizi bir başkasının selfiesine iki kez tıklamanız için zorlamıyor. Öpüşen bir çiftin fotoğrafını görmekten hoşlanmıyorsanız onları zaman tünelinizden silin. Bu kadar basit.

  1. Mutlu Selfieler = Mutlu İlişkiler

İnsanlar çoğunlukla güzel bir yerdeyken selfie çekerler. Çalışmalar gösteriyor ki güzel anları vurgulamak, ilişkinizdeki duygusal yoğunluğu, karşılıklı güveni ve tatmini arttırıyor.

  1. Bulaşıcılar

İnanmıyor musunuz? Son araştırmalar bunu kanıtlar nitelikte. Facebook’taki en büyük ankete göre pozitif duygular online ortamda yayılıyor.

  1. Duygusal Bir Selfienin Kimseye Bir Zararı Yoktur

Epey hoşlandığınız biriyle tanıştınız ve güzel vakit geçiriyorsunuz. Ve bunu tüm dünyaya (134 Instagram takipçinize) muhtemelen sepya filtreli bir fotoğrafla göstermek istiyorsunuz. Neden istemeyesiniz?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
881 0,493