Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?


Rimel Lekesi Nasıl Çıkar?

Kadınların vaz geçilmezi rimel kimi zaman sinir bozucu olabilir. Her yere bulaşıyor diye şikayetlenen çok kadın vardır. Bu sinir bozucu durumdan kurtulmak için sizlerle bir kaç ipucu paylaşalım. Rimel sürülür ve çıkarılmak istendiğinde kimi zaman gerçekten bizi zorlar. Bazen de ele, yastığa, diğer eşyalara (havlu vs.) bulaşır. Bu gibi durumda ne yapılmalıdır sorusunun cevabını arayalım. Rimel lekesi inatçı olmakla birlikte doğru temizlik yöntemi kullanıldığında aslında çok kolay bulaştığı yerden çıkarılabilir.

Makyaj yapıldıktan sonra makyajın bozulmaması için çok dikkatli davranırız. Özellikle kalabalık bir yerdeysek kimi zaman rimel akması gibi durumlar bizi zor durumda bırakır. Akmasa bile eve gelip makyajı çıkarmaya karar verdiğinizde temizlik malzemelerine baş vururuz. Temizleme malzemeleri her zaman iyi çıkarmayabilir ve gözünüzde kalır. Gece yatağa girdikten sonra da uyku halinde başımızı bir oraya bir buraya çeviririz. Sabah bakmışız ki yastığa rimel lekesi bulaşmış. İnatçı bir leke olduğundan çıkması zor olacaktır. Eve geldiniz ve makyajı silmeden yatağa girdiniz. Sabah kalktığınızda beklenmedik bir manzara ile karşı karşıya kalırız. Bu gibi durumlarda yapılacak en etkili yöntem yumuşatıcı kremlerdir.

Belki bir çoğunuz ilk defa duyacak ama yumuşatıcı kremler rimel lekeleri en etkili çözümdür. Leke bulaşan yere yumuşatıcı kremi sürün ve bekleyin. Makineye atın ve çıktığında leke çıkmış olacaktır. Neden yumuşatıcı krem derseniz de bunu şöyle cevaplayalım. Yumuşatıcı krem uygulandığı yeri yumuşatır ve yağ lekelere işler bulaştığı yerin altına geçer böylece rimel lekesi çıkmış olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

851 0,656