Para Kazanmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Para Kazanmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar


Para Kazanmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Allah’ın rahmeti, bereketi, iyiliği üzerinize olsun değerli ziyaretçilerimiz. Rabbimiz bizlere çalışanın karşılığını alacağı ile müjdelemiş biz de hem O’nun rızasını almak hem de geçimimizi sağlamak için çalışıyoruz. Kimi zaman kazancımız yetmiyor kendimizi çaresiz hissediyoruz. Fakat Yaradan kimsenin ümidini kesmemelerini bizlere söyler. Allah Bakara suresi’nin 172. ayetinde “Ey iman edenler size rızık olarak verdiklerimizin temiz olanlarından yiyin ve yalnızca O’na kulluk ediyorsanız, (yine yalnızca) Allah’a şükredin.” buyurur. Enfal suresi 3. ve 4. ayetlerinde “Onlar, namazı dosdoğru kılarlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler. İşte gerçek mü’minler bunlardır. Rableri Katında onlar için dereceler, bağışlanma ve üstün bir rızık vardır.” buyurur. Öyle ise biz de dini emirleri dosdoğru bir şekilde yerine getirirsek o zaman korkumuz kalmaz ve Allah’ın bizi rızıklandıracağını biliriz. Para kazanmak ve geçimimizi yapmak için Rabbimiz’e dua da bulunmalıyız. Kalpten huşu içinde yapılan dua ile inşallah Allah bizleri rızıklandırılan kullarından eylesin diyerek hangi duaların yapılabileceğini de sizlerle paylaşalım.

  1. Allah’ım! bizleri kaybedenlerden eyleme. Bizleri helal rızık ile rızıklandır. Haram olan rızıklardan da uzak eyle. Rabbimiz! bizleri darda koyma. Sen darda kalanlara da yardım edensin. Şüphesiz sen rızkı bol verensin.
  2. Rabbim! elimi açtım kapına geldim beni boş çevirme. Senin rızan için çalışıyorum ve aileme bakıyorum. Bana güç ver kuvvet ver ki çalışıp evime helal rızık ile döneyim. Para kazanıp benim himayemde olanları başkalarına muhtaç etmeyeyim.
  3. Alemlerin Rabbi Yüce Allah’ım! beni zorda bırakma. Helal kazanç ile geçim etmeyi bana nasip eyle. Ümidimi kesmedim kesmemde beni sabredenlerin alacağı mükafat ile mükafatlandır. Beni ve ailemi açıkta koyma. Benim boynumu bükme. Yalnızca sana kulluk eder ve yalnızca senden yardım isterim.
  4. Allah’ım para kazanmam için benden yardımını esirgeme. Kazancımı güzel eyle ki bende senin yolunda harcayıp aileme de helalinden rızıklardan götüreyim. Beni çaresiz bırakma Ya Rabbi.
  5. Allah’ım senin rızanı kazanmak için çalışıyorum güzel ahlaklı bir kul olmak için ibadetlerimi de yapıyorum para kazanmak içinde çalışıyorum benim emeklerimi boşa çıkarma beni gözet beni rızkından mahrum bırakma. Amin
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

931 0,591