Nostradamus’un 10 Kehaneti

Nostradamus’un 10 Kehaneti


Nostradamus’un  10 Kehaneti

 1. Rusya ve Ukrayna Bir Barış Anlaşması İmzalayacak

Nostradamus’a göre 2017 Rusya ve Ukraynanın barıştığı tarih olacak fakat anlaşmanın içeriği şimdilik belli değil. Amerika bu anlaşmaya karşı çıkacak fakat Almanya ve diğer Avrupa Birliği üyesi ülkeler anlaşmayı destekleyecek.

Gerçekte olanlar ana akım medyanın bize sunduğundan daha farklı. Birleşik Devletler Başkan Yardımcısı Joe Biden, Amerika’nın, Rusya ve Ukrayna’nın, Kırım’ın Ukraynaya bırakıldığı bir anlaşmaya varmalarını görmek istediğini söyleyerek Aralık 2015’te duruşunu belli etmişti.

 1. Çin Cesur Hamleler Yapacak

Çin dünyadaki “ekonomik dengesizliğe” çare getirmek için cesur hamleler yapacak. Nostradamusa göre bu hamleler büyük etkilere sahip olacak. Acaba çin, Baba Vanga’nın 20th yüzyıldaki bir kehanetinde de söylediği gibi dünyanın yeni süpergücü mü olacak? Son on yılda, Çin’in süper bir güç olacağı teorileri neredeyse bir saplantı haline geldi. Ancak diğer BRICS ülkeleriyle karşılaştırıldığında Çin aralarında ay gibi parlıyor. 1978 ve günümüz arasında Çin, 2 trilyon dolarlık bir dış yatırım rakamıyla küresel sahnede adeta bir marjinal oyuncu konumunda.

 1. Latin Amerika İçin de Farklı Bir Yıl

2017 Latin Amerika ülkeleri için bir zirve yılı olmayacaksa da, Nostradamus bölgedeki dengelerin kesinleşmesi adına önemli bir yıl olacağını tahmin ediyor. Hükümetler sol politikalardan uzaklaşacak ve bölgedeki toplumsal kargaşalara odaklanacak.

 1. İtalya Finansal Güçlüklerle Karşı Karşıya Gelecek

İşsizlik ve borçlanmanın artması İtalya’yı Avrupa Birliği krizinin merkez üssü yapacak. İtalyan bankacılık sistemleri ciddi sıkıntılarla karşı karşıya ve bu bankaların çöküşü buz dağının sadece görünen kısmı. Gelir getirmeyen ve geri ödenmeyen kredilerin artması son iki yılın gidişatını zaten kötü etkilemişti. Şu anda İtalya’da %18 lik bir ödenmemiş kredi rakamı mevcut. İtalyan ekonomisini canlandırmak sadece İtalya’nın değil, diğer Avrupa Birliği ülkelerinin de bir çok fedakârlıkta bulunmasından geçiyor.

 1. Bulut Bilişim Yok Olacak

Nostradamus ayrıca 2017’de “bulut” teriminin “bulut bilişim” ifadesinden çıkacağını ve çoğu bilgisayarın çökeceğini öngörüyor.

 1. Süpergüç Çöküşleri

Şu anki süper güç olan ABD, işleri idare etmekte epey yetersiz kalacak. İdeolojik kutuplaşmalar, politik bozulmalar, eşitsizliğin artması, şirketlerin ve ekonomik elitlerin küreselleşmesi ve toplumsal sistemin çökmesi bu çöküşte etkili olacak.

 1. Küresel Isınma Savaşları

Nostradamus azalan kaynakların ve küresel ısınmanın 2017’de bir Sıcak Savaş çıkarabileceğini öngörüyor. Savaş hali bitse bile en büyük tehdit biyo-saldırılıar ve terörizm olacak.

 1. Ticari Uzay Yolculuğu

Ticari uzay yolculuğu gerçek gibi görünüyor ve işlerin çok daha zor olacağı düşünülüyor. Ay, asteroitler ve maden işleri gelecek iki yılın olası hedefleri gibi görünüyor.

 1. Daha Yaygın Güneş Enerjisi Kullanımı

2017 itibariyle güneş teknolojileri küresel güç üretiminin büyük bir kısmını oluşturacak. Nostradamusa göre bu ülke ekonomileri ve işletmeleri adına yükselen enerji fiyatları ve iklim değişikliğinin kötü etkilerini biraz olsun rahatlatacak.

 1. Kuzey Kore-Güney Kore Birleşmesi

Kuzey Kore ve Güney Kore birleşecek. Kim Jong-un tahttan indirilecek ve Rusya’ya kaçacak. Kuzey Kore diktatörü Kim Jong-un acımasızlıkta babasını geride bırakıyor. 65 yıldır ülkeyi yöneten ailenin en küçük oğlu olan Kim Jong-un, “Demokratik Halk Cumhuriyeti” nin başkanlığını Aralık 2011’de babasının ölümü üzerine devralmıştı. O korkunç günden beri, Kim Jong-un nükleer silahlar test ederek ve onları Amerika ve Güney Kore’ye karşı kullanmak üzere tehdit ederek tehlikeli bir uluslararası krize neden oldu.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1831 1,429