Neden Hergün Egzersiz Yapılmalı?

Neden Hergün Egzersiz Yapılmalı?


30 Dakikadan Az Olsa Bile Neden Her Gün Egzersiz Yapmalısınız?

Egzersiz yapmanın sağlıklı yaşamın büyük bir parçası olduğu herkes tarafından bilinir. Hareket etmenin yararlarının tartışılacak pek bir tarafı yoktur.

Günlük egzersizin birkaç yararı:

-Kognitif fonksiyon ve hafızayı güçlendirir.

-Depresyon ve anksiyete riskini azaltır.

-Enerji düzeylerini artırır.

-Stresi azaltır.

-Öz güveni artırır.

-Kasları güçlendirir.

-Kemik yoğunluğunu arttırır.

Ne Egzersiz Olarak Sayılır?

Ya CrossFit alacak paranız yoksa? Ya da Bikram yoga’sından sıkıldıysanız? Peki yürümek, koşmak, yüzmek? Hareket içeren herşey egzersiz sayılır.

Egzersiz yapmanın sosyal faydalarını da düşünün. Kikbol, softbol, frizbi veya birçok saha oyunu sosyalleşmenize de kaktı sağlayacaktır. Dans da egzersiz sayılır. Bir partnerle beraber yapacağınız dans sizi hem hareket ettirecek hemde birebir iletişim becerilerinizi artıracak. Egzersiz cezalandırıcı da olmamalıdır. Gym’e giden insanlar her ne kadar kendilerini kapatsalar da arkadaşlarınızla beraber yapacağınız birçok aktivite sizi hareket ettirecektir ve hareket etmek egzersiz yapmaktır. Rahat olun. Kendinizi kasmayın.

Basketbol, kikbol veya benzeri oyunlar takım kurmanızı gerektireceğinden çok da sık yapabileceğiniz sporlardan olmayabilir ama örneğin, masa tenisi, sokak futbolu, sokak basketbolu, yakartop, voleybol gibi aktiviteleri eğlenceli birer egzersiz periodlarına dönüştürebilirsiniz.

Gym’e gitmek size güzel bir vücut kazandıracaktır fakat kendinizi buna adamakta biraz zorlanabilirsiniz.  Her gün belirli yiyecekler yiyebileceğiniz bir maraton. Siz en iyisi hareket etmeye bakın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
851 1,466