Mobile Legends 5V5 Moba Nasıl Oynanır? Hileleri Nelerdir?

Mobile Legends 5V5 Moba Nasıl Oynanır? Hileleri Nelerdir?


Mobile Legends 5V5 Moba Nasıl Oynanır? Hileleri Nelerdir?

Mobile Legends 5V5 nasıl oynanır? Taktikleri nelerdir? Oyunda amaç nedir? Kahramanların özellikleri nelerdir? Nasıl kahramanları güçlendirebilirim? Yazıyı okuduktan sonra en alttaki videoda sesli anlatım ile oyunu çözebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar. Oyun kategorisinde şimdiden milyonların oynadığı oyun haline gelen Mobile Legends oyunundan bahsedeceğiz. Mobile Legends çevrim içi oynanan bir takım oyunudur. Google Play’den indirme yaptıktan sonra oyun ek dosyaları da yükleniyor ve oyun açılıyor. İlk çıkan sayfada Antreman (Öğrenme) modu var. Orada güçlerin nasıl kullanılacağı, yön tuşları ve saldırı ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Oyunda öğrenme modunu geçtikten sonra ana menüdeki Market, Etkinlik, Canlı yayın, Turnuva, Topluluk gibi kısımların ne işe yaradığını öğrenmek gerekir. Sol üst köşede hangi seviyede olduğumuzu görebiliriz. Gelelim işin savaş kısmına. Başlangıçta 3 farklı bölgede savaşabilirsiniz. Bunlardan ilki KLASİK bölgesidir. Klasik bölgesine girdiğinizde önce savaşçınızı seçersiniz. Savaşçılar ekranın sağ kısmında yer alır. Savaşçınızı seçtikten sonra sizin takım ve diğer takım da tamamlanır ve oyun başlar. Bu bölümde 3 koridor vardır. Takım içi uyuma göre sağ, sol ya da orta koridoru kullanıp savaşabilirsiniz. Bir diğer bölge KULÜP bölgesidir. Bu kısma girdiğinizde yine savaşçınızı seçer diğerlerinin tamamlanmasını beklersiniz. Oyun başladığında sadece bir koridor vardır ve bu koridorda savaşırsınız. Son bölge ise VS Y.Z. bölgesidir. Bu bölgede 3 kısım bulunur. Bunlar; Klasik, Kulüp ve Taslak Çekmedir. Klasik ve kulüp kısımlarını anlatmıştık son kısım ise Taslak Çekmedir. Taslak çekmede eşleşmeden sonra oyun başlar. Bu bölgede kahraman seçme, sıra ile yapılır. Yani herkes kahramanını sırası ile seçer ve savaş başlar. Bu bölgede yine 3 koridor bulunur.

Oyunda bulunan kahramanların hepsinin farklı güçleri vardır. Bir oyunda mutlaka Tank, büyücü, destek ve Okçu bulunmalıdır. Kahramanlardan size en uygun pozisyonda olanını seçip takım içinde sorumluluk alabilirsiniz.

Oyun Taktikleri

Oyunda amaç düşmanın savunma kulelerini yok ederek ana kulesini ele geçirmektir. 5 arkadaşınız ile beraber bir de aralıklarla küçük askerler size destek verir. Savunma kulelerine hemen yaklaşmayın ve küçük askerlerin gelmesini bekleyin. Koridorların kenarlarında ve bazı iç kısımlarda bulunan uzun çimenlerin arasına gizlendiğinizde düşman sizi göremez. Koridorda ilerlerken kendinizi gizleyebilir ve düşman size tam yaklaştığında birden ortaya çıkar ve onu öldürebilirsiniz. Tabi düşman sizden daha güçlü değilse. Grup olarak hareket etmek her zaman daha avantajlıdır. Büyü gücü ile düşmanları yavaşlatabilirsiniz. O esnada sizin takımdan olan biri saldırı yapar ve düşmanı yok eder. Koridorların dışında yer alan bölgelerde çeşitli canavarlar bulunur onları yok ederek kahramanın seviyesini yükseltebilirsiniz.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

841 0,681