Mariam Oyunu Nasıl Oynanıyor?

Mariam Oyunu Nasıl Oynanıyor?


Mariam Oyunu Nasıl Oynanıyor? 

Mariam oyunu nedir? mariam oyununu ne zaman çıktı? mariam oyunu yasaklandı mı? mariam oynama nasıl olur?

Son günlerin tartışma konusu olan Mariam oyunu tehlike saçmaya devam ediyor. Oyunu oynayanlar intihara sürükleniyor. Şimdiden dünya da yaklaşık 100 kişinin öldüğü mavi balina oyunundan sonra Mariam da oyunu oynayanların beyinleriyle oynuyor. 2017 yılında Arabistan’da geliştirilen oyunun çok sayıda da kullanıcısı var. Arabistan’da piyasaya çıkar çıkmaz tartışmalara sebep oldu. Hatta BAE oyunu tehlikeli bulup kısmi engellemeler getirdi.

Oyunun oynanışı aslında şöyle: Bir çocuk kaybolur. Ormandadır ve karanlıktır. Eve dönmek ister ama eve dönmek hiç te kolay olmayacaktır. Burada oyunu oynayanlardan yardım istenir. Çocuk oyunda kişisel bilgilere erişimi de sağlıyor. Çocuk oyunu oynayanlara telefon numarası ve facebook hesabı gibi kişisel bilgileri soruyor. Bu sorulara yanıt vermek gerekiyor çünkü bir sonraki bölüme geçiş olmuyor. Oyunda çok fazla ürkütücü sesler ve görseller var ve bu da insanın psikolojisini etkiliyor. Oyunun sonunda ise bilinmeyen bir numaradan arama geliyor.

Oyun nihayet kendi insanlarımızın canını yakmadan yasaklandı. Genelde çocuklarımıza ve gençlere hitap eden oyun yavrularımıza zarar veremeden Ankara 1. Sulh Ceza Hâkimi Sezer Söylemez tarafından, bakanlığın talebi üzerine oyuna erişimi engelleme kararı verdi. Bunu da sevinçle karşılıyor anne ve babaların çocukları üzerinde daha dikkatli ve detaycı ilgiyi eksik etmemelerini temenni ediyoruz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

851 0,616