Liseliler İçin Giyim Tavsiyeleri

Liseliler İçin Giyim Tavsiyeleri


Liseliler İçin Giyim Tavsiyeleri

(Hem kız hem de erkekler için giyim tavsiyeleri)

Merhaba Sevgili Arkadaşlar bu makalemizde sizlerle Lise çağındaki arkadaşlarımızın giyim tarzı hakkında tavsiye niteliğinde bilgiler vereceğiz. Her insan iyi giyinmek iyi görünmek ister. Her yaş gurubunda bu mutlaka vardır. Yetişkinler için yeterince moda uygulamaları mevcut. Bir sürü tavsiyeler, kombinler vs. Ama lise çağındaki arkadaşlarımıza  tavsiye verenler anne ve babalar haricinde pek kimse yok. Anne ve babalar çocuğunun iyi giyinmesini, en önemli yaşına uygun giyinmesini ister. Biz de www.beyinsi.com ailesi olarak siz gençlere önerilerimizi sunuyoruz.

İşte Tavsiyelerimiz

Arkadaşlar öncelikle giyinmek için vücudumuzla barışık olmamız gerekir. Yaratıcının bize verdiği ile mutlu olmayı başarırsak o zaman giyinmek içinde önümüzdeki engeller kalkmış olur. Güzel giyinmek için öncelikli olarak yapmamız gereken bize neyin yakışacağını tespit etmektir. Bu tespiti yaparken yaşımızın gerektirdiği şekilde ve aşırıya kaçmamaya özen gösteriyoruz. Bu noktada anne ve babamızın da görüşlerini almak zorundayız.

Pantolon için tavsiyemiz;

Eğer boyunuz kısa ise giyeceğiniz pantolon uzun olmalı yani belden yukarıya kadar çıkmalı, bununla beraber pantolon düz olmalı yani dizlerinde, yanlarında cepler, kıvrımlar ya da modeller olmamalı. Çok dar da olmamalı çok bol da. Eğer boyunuz uzunsa giydiğiniz pantolon belde kalmalı yukarı çıkmamalı. Abartıya kaçmamak şartıyla düşük belde olabilir.

Ceket için tavsiyemiz;

Kısa boylu arkadaşlar için giyilen ceketlerin boyunun kısa olmaması gerekir. Genelde bayan arkadaşlarımızın giydiği kısa ceketler pek hoş durmaz kısa boyda. Uzun ceketler ya da tunikler boyu daha da kısa gösterecektir. Uzun elbiselerin ya da kabanların içinde kaybolmayın. Kilolu olan arkadaşlarımız ise koyu renkli ve uzun ceketleri tercih edebilirler.

Ayakkabı için tavsiyemiz;

Yüksek topuklu ayakkabılar bu yaşlarda sadece zarar verir. Tam gelişim tamamlanmamışken kemik yapısını bozan ayakkabıları desteklemiyoruz. Kot türü giyiyorsanız dar kesimse spor ayakkabı tercihiniz olmalı. Bol kesim ise şık kunduralar gayet hoş durur. Etek giyenler için babeti öneriyoruz. Kibar görünümü hoş bir hava katar.

Gömlek için tavsiyemiz;

Etek üzerine gömlek resmi bir hava katar. Daha rahat olsun derseniz pantolon üzeri gömlek iyi bir kombindir. Yakası küçük düz kesim gömlek sadece ve şık gösterir. Erkekler için ise kolu kısa ceket altına hakim yaka gömlek kombini tamamlar. Kot pantolon üzeri gömlek spor bir hava  katarken kumaş üzeri gömlek resmi bir hava kazandırır.

Kazak için tavsiyemiz;

Erkekler için uzun çizgili kazakları tavsiye ederiz. Yaşlarına göre giyinmeleri adına yan çizgili kazaklar daha basık gösterecektir. Bol kazaklar vücudun hareketini kısıtlamayacağı için tercih bol olmalı. Kızlar ise daha dar kazakları tercih etmeli çünkü kilo takıntısı genelde kızlarda olduğu için kendilerini rahat hissetmeleri gerekir. Kiloya takılmaya gerek yoktur fakat ısrarla kiloyu sorun eden arkadaşlara da her kıyafetin bolundan giyinmelerini tavsiye ederiz.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1011 0,589