Liseliler İçin Eğlenceli Etkinlik Fikirleri

Liseliler İçin Eğlenceli Etkinlik Fikirleri


Liseliler İçin Eğlenceli Etkinlikler
Merhaba arkadaşlar. Liseli genç erkek ve kızlarımız için eğlenceli aktivite tavsiyeleri vermek için bu yazımızı hazırladık. Sosyallikten uzak bir neslin yetişmesine seyirci kalmayı asla istemeyiz. Hani büyüklerimiz der “Eğer bir savaş çıkacaksa şu an da çıkmalı yoksa ülkeyi savunacak genç bulamayız” diye. Gerçekten bu söylemin haklı çıkmasını istemeyiz. Çünkü örflere, adetlere, kültürümüze, ahlakımıza uymayan çeşitli oyunlarla gençliğimizin beyni yıkanmakta ve çıplaklığı normalmiş gibi gösterilmektedir.
Biz de gençlerimizin kültürümüzden, adetlerimizden, ahlak anlayışımızdan uzaklaşmadan eğlenceli sosyal aktiviteler yapabileceğini biliyoruz ve bunun yaygınlaşması için çaba harcıyoruz. Sosyal medyanın aşırı kullanımı, zararlı bilgilere kolay ulaşım gibi nedenlerle gençliğimiz maalesef zehirleniyor. Şiddet olaylarının artması, insanların birbirine çok kolay zarar verebilmesi, gençlerde ahlak sınırı aşan olayların fazlalaşması gibi etkenler son dönemde hat safhaya gelmiştir.
Peki gençliğimiz hem eğlenceli hem de kültürümüze uygun hangi aktiviteleri yapabilir?
En güzel aktivitelerden biri varsa yakında kırda kamp kurmaktır. Eskiden yapılan Türk filmlerinde de görürüz. Kamp kurmak doğa ile iç içe yaşamayı ve aynı zamanda arkadaşlarla farklı bir ortamda bir araya gelip eğlenceli vakit geçirmeyi sağlar. Bir başka aktivite ise bir arkadaşınızın evinde toplanıp tamamen bilgiye dayalı önceden hazırlanmış sorularla bilgi yarışması düzenlemektir. Yarışma sonunda ortak olarak alınmış hediyeler kazananlara verilebilir. Dini konuların konuşulduğu ve dinimizi öğrenmeye yönelik toplantılar ya da cami ziyaretleri yapılabilir. Sınıfça ailelerin izni ile kapalı spor salonlarında maçlar izlenebilir ya da stadlara gidilebilir. Yine sınıf olarak evlerde toplanıp karaoke akşamı yapılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
811 0,412