Lifli Coca Cola Sağlıklı Mıdır?

Lifli Coca Cola Sağlıklı Mıdır?


Lifli Coca Cola Sağlıklı Mıdır?

Coca-Cola ve sağlıklı kelimesini aynı cümlede kullanmanın neredeyse imkânsız olduğu söylenebilir bir çağda yaşıyoruz. Fakat Coca Cola, Japonya‘da satılan bu ürünü ile bizlere bu iki kelimeyi yanyana kullandırmaya çalışıyor gibi. Aslında anlatmaya çalıştığımız şey, Coca-Cola Plus olarak adlandırılan lif yüklü kola çeşididir.

İçinde kalorisi veya şekeri olmayan bu ürün, sisteminize diyet lifi sağlayan 5 gram sindirilemez dekstrin içerir. Aslında Coca-Cola Plus daha önce denenmişti. Yaklaşık altı yıl önce raflarda yerini almıştı, ancak son birkaç yıldır ortadan kaybolmuş gibi görünüyordu, fakat yeniden piyasaya sürüldü.

Önceki Coca-Cola Plus yinelemesinde, şişe başına 8,5 gramlık diyet lifi vardı. Ağızda bıraktığı tat, soda hissi veriyordu. Bu yüzden belki de yeni sürümün daha düşük lif içeriğine sahip olmasının nedeni budur.

Şirket, içecek içerisindeki lifin, yemeklerle birlikte içildiğinde, yağ emilimini azaltmaya çalıştığını iddia ediyor. Günde bir şişe içilmeli şeklinde de bir sınır koyuyor.

Siz ikna oldunuz mu? Kesin birşey söylemeden önce grafiklere de bir göz atmalısınız.

*Grafikten çıkan sonuçta Coca Cola bize, içeceğin normal kolalara kıyasla% 7’ye kadar trigliserid düzeylerinde bir azalmaya neden olduğunu söylüyor.

Coca-Cola Plus şu an sadece Japonya’da bulunuyor. Bu yüzden  dünyanın herhangi bir yerinde iseniz ve biraz diyet lifi almak istiyorsanız sebzelerle yetinmeye devam etmelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
791 0,463