LG G6 mı Samsung Galaxy S8 mi?

LG G6 mı Samsung Galaxy S8 mi?


LG G6 mı Samsung Galaxy S8 mi?

2017 yılının Iphone ile birlikte beklenen amiral gemisi iki akıllı telefonundan biri olan LG G6  ve Galaxy S8 özellikle andoid kullanıcılarının beklentilerini büyük ölçüde karşılayacak gibi. LG, G5‘in ardından yaşadığı hayal kırıklığının ardından büuük bir dönüş yaptı. Samsung ise geçen yılki Note 7 fiyaskosundan sonra yeniden ivme  elde etmenin peşinde. Peki hangisi daha iyi? İşte sizler için bu iki modeli karşılaştırdık:

Önemli özellik noktalarından biriyle başlayan bu iki amiral gemisi arasındaki farklılıklar bu yıl oldukça farklı olacak. Samsung, Qualcomm’un en yeni Snapdragon 835 SoC ile birlikte geliyor ve bu işlemciye koyduğu ambargo sayseinde diğer devlerin kullanmasını önlemiş oluyor. LG G6 da, bu sebeple geçen yılki Snapdragon 821‘de  almak zorunda kaldı. Hem Snapdragon 835 hem de Exynos 8895, Daha verimli bir 10nm üretim sürecinin yanı sıra 821’e göre yüzde 20’lik bir performans artışı sağlıyor. Galaxy S8’in hem performans hem enerji verimliliği açısından bir avantaj sağladığı düşünülüyor. Bununla birlikte, kullanıcılar Galaxy S8 için daha uzun süre beklemek zorunda kaldıklarından, LG G6, Mart ayında rafa çıkacak ve kesinlikle Snapdragon 821’i yavaş bir çip olarak nitelemeyeceğiz. Dilediğiniz her oyun, her uygulama oldukça hızlı bir şekilde kullanılabilecek.

LG’nin geçen günlerde ilan ettiği G6 telefonu, Güney Kore’nin iki üretici firması LG ve Samsung arasındaki efsanevi rekabete yeni bir boyut kazandırdı. Ve bu kez, LG’nin G6, Samsung’un önümüzdeki Galaxy S8 modeline karşı üstünlük kazanabilir.

Bunun bir nedeni, strateji ile ilgili. G5’in sesten arındırılmış modüler tasarımının çok farklı olmasıyla başarısızlığa uğradığı düşünüldüğünde, G6’nın bu durumdaki potansiyeli, rekabete uyum sağlaması şeklinde adlandırılabilir. Ekranın yaklaşık yüzde 80’i geniş bir ekrana sahip ilk küresel telefonlardan biri olacak ve bu yıl birçok üst düzey telefonda görmeyi beklediğimiz bir eğilim olacak .

Aynı zamanda çift kamera ve geçen yılki G5’ten yoksun olan ve geçen yıl Samsung Galaxy S7’nin sahip olduğu iki önemli özelliği de ekliyor: “su yalıtımı” ve kablosuz şarj etme (yalnızca ABD’li alıcılar için). Bu ana özelliklerin benimsenmesi LGbu atakları ile Samsung’un su geçirmezlik ve toza karşı dayanıklılık kozuna ortak olmasını sağlıyor.

İkincisi, LG, Galaxy S8’den önce alıcıların gözünde G6’yı elde etmekten yararlanabilir. Telefonun S8’den önce başlatılması, LG’nin satış açısından daha etkili olmasını sağlayabilir. Ayrıca Samsung’un üzerinde halen Note 7 sebebiyle bulunan bir kötü algı var.

Üçüncüsü, LG’nin G6’sı Galaxy S8 ve S8 Plus’dan biraz daha az maliyetle piyasaya sürülecek. Üstelik diğer amiral gemileri ile aynı veyahut üstün özellikler olacak. Burada fiyat farkı LG için pozitif bir gelişme. 
LG G6, ayrıca güzel bir yenilik olarak nitelenebilir olan Instagrammers adında bir kamera uygulaması ekledi.

Samsung’un resmi duyurusunu duyana kadar kesin bir şey söyleyemeyiz, ancak Galaxy S8, LG’nin halihazırda bulunan en üst raf özelliklerine yani telefonun yüzünde daha fazla ekran olan 18: 9 ekran oranı ve çift kamera gibi özelliklerinin çoğunu paylaştığına dair söylentiler duyuyoruz. Aslında, tek önemli farklılık S8’in eğri ekran olması olabilir.
Qualcomm Snapdragon 835 işlemci (G6’nın Snapdragon 821 yonga setine göre avantajlar vaat ediyor)
Bixby AI yardımcısı (LG, Google Asistanı’nda olduğu gibi Google Pixel telefonları gibi)

Aslında LG’nin bu özellikleri S8’e en azından teoride bir avantaj sağlayabilir. Özellikle işlemci avantajı büyük bir farklılık olarak yansıyabilir. Yine de, S8 gösterilmeye hazır olana kadar bilemeyeceğiz. Ancak G6’nın güçlü gösterimi, S8 piyasaya çıktığında Samsung ile daha sert bir rekabetle karşı karşıya kalacağı anlamına geliyor.

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

Telefonların Resimleri:


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yorumlar
1891 1,736