Klimasız Ev Nasıl Soğutulur

Klimasız Ev Nasıl Soğutulur


Klimasız Ev Nasıl Soğutulur

Yaz aylarının oldukça sıcak geçmesi vatandaşları klima almaya ve özellikle pek çok yer de de ciddi anlamda klima kullanmaya yöneltiyor. Ancak farklı nedenlerden dolayı klima alamayan ya da kullanamayan kişiler de yaz aylarında serinlemenin yol ve yöntemlerini bilmek araştırmak istiyorlar. Sizler için derlediğiniz klimasız evi serinletme yöntemlerini inceleyerek siz de klima kadar olmasa da eskisine oranla evinizi daha çok serinletebilir ve daha ferah bir yaz geçirebilirsiniz.

Öncelikle ilk adım olarak eski tabir ile cereyan yaptırmak evi serinleten yöntemler arasında yer almaktadır. Birden fazla açılan camlar ile ev içerisinde hava akımı sağlanacak ve ortam sıcaklığı düşecektir.

Farklı bir alternatif
olarak güneş geçirmeyen perde kullanarak güneş ışınlarının etkili olduğu vakitlerde evinize fazlası ile sıcaklık girmesini engelleyebilirsiniz.

Vantilatör olarak adlandırılan cihazımız her zaman favori. Hem düşük elektrik tüketimi hem de ortamı ferahlatması gibi özellikleri ile en çok tercih edilen serinleme yöntemleri arasında yer alıyor.

Vantilatör kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi doğrudan üstünüze esmemesi ve kesinlikle direkt temas edilmemesidir.

Vantilatörün sıcaklığı düşürmede etkisi olmuyor ise arka kısmına bir iki parça ufak pet şişe ile buz kalıbı koyarak arkadan soğuk üflemesini ve bu şekilde sıcaklığı düşürme yetisinin maksimum olmasını sağlayabilirsiniz.

Ev içerisinde en çok güneş alan odaların kapıları kapatılarak diğer odaların sıcaklık ortalamasını yükseltmesi engellenebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
731 0,641