Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları


Makyaj bakımlı bir kadının vazgeçilmezi olsa da ruj apayrı bir yerdedir. Ruj olmadan makyajın hiçbir manası yoktur ve rujsuz bir makyaj tamamı ile eksiktir. Bu sebeple makyaj aşamasında ruju asla es geçmek olmaz. Ancak bu noktada rujun rengi de son derece önemlidir. Eğer sizde ön plana çıkmayı seven cesur aynı zamanda kışkırtıcı bir tarza sahip iseniz kırmızı rujun sizin için ayrı bir yeri vardır. Tam olarak bu aşamada evet diyorsanız bu yazımız da sizlere kırmızı ruj sürmenin püf noktalarından bahsedeceğiz. Ee nede olsa kırmızı rujun tüm renklerden ayrı bir yönü ayrı bir tarzı var.

Kırmızı ruju sürmenin püf noktalarından bahsetmeden önce ilk olarak rujları ayırmakta fayda var. Şöyle ki eğer mat bir kırmızı ruj sürüyor iseniz bu aşamada farklı uygulamalar, tercihiniz parlaktan yana ise daha farklı uygulamalar yapılmaktadır.

İlk olarak mat rujdan bahsedelim. Mat rujlar genellikle dudakta kuruma yaptığı için ilk olarak dudağı bol şekilde nemlendirin. Yaklaşık 10 dakika nemlendiriciyi dudak emdikten sonra dudağınızı kurulayın. Ardından dudak kalemi ile bir çerçeve oluşturun ve mat ruju tüm dudağa eşit şekilde uygulayın. Üzerinde hafif miktarda pudra uygulayın 2 katı matlık elde edin. İşte tamam.

Eğer parlak ruj sürüyor iseniz nemlendiriciye ve dudak kalemine gerek yok.. Tam dudak çizgilerinden başlayarak içlere doğru ruju sürün ve iki dudağınızı birleştirip ruju dağıtın, işte tamam!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

831 0,425