Kendiliğinden Alev Alarak Yanan İnsanlar

Kendiliğinden Alev Alarak Yanan İnsanlar


Kendiliğinden Alev Alarak Yanan İnsanlar
13 yaşın altındaysanız yazıyı okumayınız!
Merhaba arkadaşlar. Bu makalemizde çok ilginç ve hala açıklanamayan bir olayı sizlerle paylaşacağız. Kendi kendine yanma vakasından söz edeceğiz. Kendi kendine yanma nedir nasıl olur? sorusunu soruyorsanız aşağıda cevapları bulabilirsiniz.
Kendi kendine yanma olayının mazisi eskidir. yaklaşık 300 yıllık bir tarihi vardır. Tabi bunlar kayıtlı olanlar. Belki de daha eskilerde de yanma vakaları vardı. Kendiliğinden yanma olayı 17. yüzyılda ilk olarak kayda geçmiştir. Bir kişi yatağında yanmış olarak bulundu. Sadece vücudu yanmış ve etrafa bir zarar vermemiştir. Dış kaynaklı bir yangında yatakta yanar ya da etrafında bulunan eşyalar alevden etkilenir ama bu kendiliğinden yanma vakalarında etrafa zarar vermeden sadece insanların kendileri yanıyor. Yine başka bir yanma vakası banyoda gerçekleşiyor. Yanan kişinin vücudundan çıkan yağlar yanmış kısmın etrafında toplanıyor. Tüm yanma vakalarının ortak özelliği baş, kol ve bacak kısımların genelde sağla kaldığı ve yanan kısımlardaki kemiklerin tamamen kül olduğudur. Normal bir yanma olayında kemikler kül olmaz ama gizemi açıklanamayan bu olaylarda kemikler tamamen kül oluyor.
Bilim çeşitli senaryolar yazmıştır bu vakalar için ama kesin olarak cevap bulmamıştır. Bir görüşe göre ölen şahısların çok alkol aldığı ve bu alkolün anormal düzeyde bileşimler içerdiği yönündedir. Fakat bunun da kesinliği kanıtlanmamıştır. Yanma olaylarında yanan kişinin yardım çığlığı ya da bir noktadan başka bir noktaya hareket etmesi söz konusu değildir. Bulunduğu yerde kül olan insanlar hakkında paranormal olayların etkili olduğunu düşünen bir gurupta görüş belirtmiştir.
Olaydan canlı kurtulanlarda vardır. 1900 lü yıllarda Peter adında bir adam yaptığı açıklamada vücudunun yanan kısmında hiç acı hissetmediğini, alev görmediğini ve sıcaklığın olmadığını söylemiştir. Yakın tarihte 2006 yılında yanma vakası meydana gelmiştir. Fransa ve İsviçre de yalnız yaşayan iki kişi aynı şekilde yanmışlar ve etraflarında hiç bir nesne zarar görmemiştir. Yanma vakalarından birinde bir bayan aynı şekilde yanmıştır ve yanında bulunan gazete hiç zarar görmemiştir.
Bu tür vakaların daha çok örnekleri vardır ama şu ana kadar bilimin kesin bir açıklaması yoktur. Yorumu sizlere bırakıyoruz.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1871 1,487