Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?


Kaplama diş ağrısını geçirebilmek için hekimler ağrılı bölgeye anestezi gerçekleştirirler. Dişler üzerine uygulanan ağır müdahalelerden dolayı anestezi geçince ağrı hissedilmeye başlar. Bu yaşanan ağrılı süreç doğaldır. Kaplama diş ağrıları, genellikle geçici ağrılardır.

Kaplama Diş Ağrısına Buz İyi Gelir mi?

Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Kaplama diş yaptıran kişilerde, tedavi edilen diş ve çevresinde fazla ağrı oluşmaktadır. Budiş ağrısını doğal yöntemlerle geçirmek mümkündür. Doğal ve evde herkes tarafından yapılabilen bu buz tedavisi yaşanan diş ağrısını geçirmektedir.

Yapılması kolay ve herkes tarafından tercih edilen bu buz tedavisi çok basit bir yöntemdir. Buz tedavisi şu şekilde uygulanır. Bir tane temiz beze tek bir parça buz konulur. Bu buzlu bez dişe direkt olarak temas etmemelidir. Bu yüzden bu bez yanaktan ağrıyan dişe uygulanır. Bu şekilde buzlu bez yaklaşık olarak on dakika yanaktan ağrılı diş üzerine uygulanır. Buz uygulaması yapılırken dişte anlık olarak ağrılar hissedilebilir. Bu durum kişiyi korkutmamalıdır. Buzlu bez ile ağrılı diş bölgesi tamamen uyuşturulabilir. Böylece ağrıdan tamamen kurtulmak mümkündür.

Kaplama Diş Ağrısına Tuzlu Su İyi Gelir mi?

Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Kaplama diş ağrısı nasıl geçer sorusuna bir diğer cevap ise tuzlu su tedavisidir. Buz tedavisi kadar etkili bir yöntemdir. Tuzlu su ile yapılan gargara sonucu dişi uyuşturmak mümkündür. Tuzlu su gargara şu şekilde yapılır. Bir bardak oda sıcaklığında beklemiş suya bir yemek kaşığı tuz eklenip, tuz eriyinceye kadar karıştırılır. Daha sonra küçük yudumlar ile gargara yapılır. Gargara yapılırken tuzlu su özellikle ağrıyan dişe gelmelidir. Tuzlu su ağrıyan dişi uyuşturacaktır. Böylelikle diş ağrısından kurtulmak mümkün olarak görülmektedir.

Kaplama Diş Ağrısına Karanfil İyi Gelir mi?

Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı için günümüzde en çok önerilen ağrı kesici doğal yöntem karanfil ve karanfil yağı olarak bilinmektedir. Normal diş ağrılarında çok ciddi ağrı kesici özelliği olan bu karanfil, kaplama diş ağrısına da çok iyi gelmektedir. Karanfil diş ağrısı için şu şekilde uygulanır. Bir tane karanfil iyice ezilir. Bu ezilmiş karanfil üzerine bir kaç damla su eklenir macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırılır. Bu macun ağrıyan dışa direkt olarak uygulanır. Yaklaşık olarak on dakika dişte bekletilmelidir. Bu yapılan işlemin hemen ardından ağız tuzlu su ile çalkalanmalıdır. Bu yöntem dışında karanfil yağı da pamuk ile dişe uygulanabilir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1681 0,716