Kadınlar Düğünde Güzel Görünmek İçin Ne Yapmalıdır?

Kadınlar Düğünde Güzel Görünmek İçin Ne Yapmalıdır?


Kadınlar Düğünde Güzel Görünmek İçin Ne Yapmalıdır?

Kadınların güzel görünme ve canlı bir cilde sahip olma çabaları düğün gününde de en yüksek seviyeye çıkar. Bu telaş kimi zaman doğal güzelliği yok eder kimi zamanda doğru tercih ile sıkıntısız bir düğün geçirmiş olur. Düğün günü her kadın güzel görünmek ister kadınların bu güzellik yarışında yardımcı olacak bir kaç ipucunu paylaşalım.

Gelinlik, cilt, makyaj ve saç derken yoğun ve stresli bir gün başlar. Düğün günü öncesi ve düğün gününde ne tüketilmesi gerektiğinden başlayıp saç tipi ve gelinlik seçimine kadar bir dizi tavsiyelerde bulunalım. Düğün günü gelmeden cildi canlı tutacak besinler tüketilmelidir. Yeşil yapraklı sebzeler bol bol tüketilmeli ve protein alımı yeterli düzeyde olmalıdır. Süt ve süt ürünleri de tüketilerek düğüne hazırlık yapılabilir. Sabahları kahvaltıda bitkisel çayla tercih edilmeli. Kafein içeren içecekler tüketilmemelidir. Düşük bir yüze sahip olmamak içinse düzenli uyunmalı zira düğün günü hareket bol olacağından yeterli enerji önceden depolanmalıdır. Düğün gününün sabahı ılık bir duş vücudu rahatlatır. Sabah kahvaltısından sonra yanınızda kuru yemiş bulundurun ve ara ara yiyin.

Yiyeceklerden sonra cilt bakımına gelelim. Cilt bakımı güzel ve canlı bir yüz için zorunludur. Düğünden önce çeşitli bitkisel maskeler yapın ve cilt kendini toparladığında sizde öz güveni tam bir şekilde düğün telaşını atlatın. Düğünden önceki gece ve sabahı aynı maskeyi uygulayın. Ilık bir durulama yapın ve makyajınıza öyle başlayın.

Makyaj konusunda kadınlar çok hassastır. Makyaj istedikleri gibi olmalıdır yoksa düğün günü asık bir suratla geçer. Bunun için kadınların istediği makyaj, makyajı yapacak olana iyi anlatılmalı gerektiğinde görsellerden faydalanılmalıdır.

Saç yaptırma hem gelin hemde düğüne katılacaklar için çok önemlidir. Giyilen kıyafete ve makyaja uyacak bir saç şekli olması gerekir. Kıyafet ile saçın uyumsuzluğu hemen göze çarpar. Sitemizde de bulabileceğiniz gelin başı ve gelinlik modellerinin yanı sıra saç rengi ve saç şeklini de bulabilirsiniz.

Gelinlik seçimi ise muhtemelen o yılın modasına uygun şekilde yapılır. Bir defa giyeceğim bu yüzden özel olsun diyen kızlarımız kadınlarımız bu konuda da seçimini özenle yapmalıdır. Gelinliğin sade olması aslında düğün günü kolaylık sağlar. Çekim yapılması, oynama, gezme derken ağır gelinlikler sizleri zorlayabilir ama ben her şeye katlanırım gelinlik gösterişli olsun olsun derseniz bu sizin kararınızdır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

811 0,502