İş Bulmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

İş Bulmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar


İş Bulmak İçin Okunabilecek Türkçe Dualar

Allah’ın rahmeti, bereketi, iyiliği üzerinize olsun değerli ziyaretçilerimiz. Allah bizleri iyi amel işleyenleri rızıkla mükafatlandırır. Biz Müslümanlar geçim için çalışır mücadele ederiz ancak kimi zaman geçinmek zor olur. Elimizde olan bir işi de kaybedebiliriz. Ümitsizliğe kapılır kara kara düşünmeye başlarız. Öncelikle şunu belirtelim ki ümitsizliğe kapılmamak ve Allah’tan yardım dilemek bizlerin yapması gerekenlerin en başında gelir. Kasas Suresi, 54. ayetinde: “ İşte onlar; sabretmeleri dolayısıyla ecirleri iki defa verilir ve onlar kötülüğü iyilikle uzaklaştırıp kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler.” buyrulur. Yine Kasas Suresi, 82. ayetinde: “ Dün, onun yerinde olmayı dileyenler, sabahladıklarında: “Vay, demek ki Allah, kullarından dilediğinin rızkını genişletip-yaymakta ve kısıp-daraltmaktadır. Eğer Allah, bize lütfetmiş olmasaydı, bizi de şüphesiz batırırdı. Vay, demek gerçekten inkar edenler felah bulamaz” demeye başladılar.” buyrulur. Ankebut Suresi, 17. ayetinde: “Siz yalnızca Allah’tan başka birtakım putlara tapıyor ve birtakım yalanlar uyduruyorsunuz. Gerçek şu ki, sizin Allah’tan başka taptıklarınız, size rızık vermeye güç yetiremezler; öyleyse rızkı Allah’ın Katında arayın, O’na kulluk edin ve O’na şükredin. Siz O’na döndürüleceksiniz.” buyrulur. Ayetlerde görüldüğü gibi bizim yardım isteyeceğimiz sadece Allah’tır. O rızık veren ve alandır. Güzel ameller işlendiğinde rızıkları çoğaltandır bu nedenle biz güzel ameller işleyip bir de kalpten dua etmeliyiz. Dua yardım kapılarını açar. Biz de iş bulamayanlar için edilebilecek duaları sizlerle paylaşalım. Yaptığınız dualar inşallah kabul olur biz de vesile olduğumuz için gelen sevaptan faydalanırız.

  1. Allah’ım! çoluğumu çocuğumu malımı mülkümü sana emanet ettim. Onlara hayırlı rızıklardan getirebilmem için bana yardım et hayırlı bir iş kapısı aç Ya Rabbi.
  2. Rabbim! senin rızan için çalışır güzel ameller işlemek için yaşarım. İşimi kolaylaştır aileme ekmek getirebileceğim bir iş için senden yardım beklerim beni boş çevirme Allah’ım.
  3. Alemlerin Rabbi Yüce Allah’ım sıkıntıda olduğum zamanlarda senden başka yardım isteyeceğim kimsem yok, sen çaresizlerin çaresisin, sen rızık verensin benimde rızkımı ver Ya Rabbi. İş bulmak için verdiğim mücadele de beni muhaffak eyle, rızık kapılarını bana da aç Allah’ım.
  4. Allah’ım Hayırlı bir kazanç kapısına beni ilet, kazancımı senin yolunda da harcamayı bana nasip eyle. Ben aciz bir kulum gücüm her şeye yetmez iş bulmamda bana yardım et, bana bulacağım işte güç ver kuvvet ver Allah’ım.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

711 1,128