İngilizce Neden Uluslar arası Bir Dildir?

İngilizce Neden Uluslar arası Bir Dildir?


İngilizce Neden Uluslar arası Bir Dildir?
Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere İngilizcenin neden Uluslar arası bir dil olduğunu anlatmaya çalışacağız. İngilizce dünya da çok konuşulan diller arasındadır. Çok konuşulan dil ile kastteğimiz devletlerin resmi dili olduğudur. Çince, Hintçe, İspanyolca gibi çok konuşulan diller arasında İngilizce de vardır. Sıralamaya koyacak olursak Çince birincidir. İspanyolca ikinci ve İngilizce üçüncü sırayı alır.
Neden Çince ya da İspanyolca Uluslar arası Dil Kabul Edilmedi?
Dünya da devletler anlaşmalarını kendi dilleri ile yaparlar. Uluslar arası antlaşmalarda ise devletlerin tercihine göre diller kullanılır. Anlaşma haricinde konuşma dilleri de tercümanlar sayesinde çevrilerek ortak bir dil kullanma ihtiyacı kalmamıştır. Neden başka dil değilde İngilizce ortak dil olarak alındı? Dersek bununda cevabı Sömürgecilik ve Konuşma Kolaylığı olurdu. Diğer dilleri konuşanlar daha fazla iken İngilizce öne çıktı. Eğer Çinliler sömürge devleri yapıp dillerini kolaylaştırsalar idi şu anda dünyada ortak dil Çince idi. Aynı şekilde İspanyollar içinde bu geçerli.
İngilizce denilince aslında akla zulüm, vicdansızlık, insaniyetten uzaklık gelmelidir. Çünkü Avrupa devletlerinin sömürme politikaları milyonlarca insanın yaşam kalitesini düşürmüş ve açlığa mahkum etmiştir. Sadece bu dilin konuşma kolaylığı olsa idi Uluslar arası bir dil olması mümkün değildi. Sömürgecilik anlayışı bu konuşma kolaylığını destekledi ve günümüzde yaklaşık 2 Milyar insanın konuştuğu bir dil haline geldi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
831 0,662