İçme Suyunun Tadı Nasıl Güzelleştirilir?

İçme Suyunun Tadı Nasıl Güzelleştirilir?


İçme Suyunun Tadını Güzelleştirmenin 7 Yolu
Çoğu kimse için su tatsızdır fakat hepimiz vücut fonksiyonlarımızın sağlıklı devam etmesi için su içmek zorundayız. Daha çok su içmek istiyorsanız, fakat tadına bayılmıyor ve bunu daha eğlenceli bir yolla yapmak istiyorsanız, içme suyunun tadı nasıl güzelleştirilir? sorusuna cevaben 7 yöntemi sizler için sıraladık:
1. Taze meyve ekleyin. Limon, misket limonu ve portakal gibi turunçgiller meyveleri klasik su tatlandırıcılarıdır fakat meyve aromaları da ağzınızı sulandırabilir. Suyunuzun içine bir miktar ahududu veya karpuz ezmeyi veya bir kaç çilek dilimi atmayı deneyebilirsiniz. Salatalık ve taze nane de özellikle yaz aylarında oldukça ferahlatıcı olacaktır.
2. Meyve suyu kullanın. Herhangi bir meyve suyu suyunuz için güzel bir aroma olacaktır fakat kızılcık, nar, üzüm ve elma gibi mayhoş tatlar suya özellikle yakışacaktır. Suyunuza eklemek için içine şeker eklenmiş hazır meyve suları yerine mümkünse kendi sıktığınız taze meyve sularını kullanın. Ve unutmayın: Meyveler ve meyve suları sadece lezzetli değildir – aynı zamanda vücudunuz için yararlı vitamin ve antioksidanları da içerirler.
3. Suyunuzu köpürtün. Çoğu insan saf su içmeyi tercih eder. Eğer sade su çok ta içinizi açmıyorsa size fazladan mineral sağlayacak doğal maden suyu veya karbonatlı suyu deneyin. Maden suyunuza taze meyve suyu veya doğal meyve aromaları ekleyebilir veya marketten meyveli soda alabilirsiniz.
4. Buz kullanın. Yaratıcı olun. Çoğu insan erimiş buzun oda sıcaklığındaki sudan daha lezzetli olduğunu söyler. Öyleyse tatlandırılmış buzdan elde edilen su, saf sudan çok daha lezzetli olabilir. Yukarıda belirttiğimiz tatlandırma yöntemlerinden yararlanarak nane, salatalık veya herhangi bir taze meyve küpü yapın. Basitçe istediğiniz meyveyi doğrayın, büz kalıplarına suyla birlikte dökün ve dondurun. Öte yandan, çay veya kahve küpleri de yapabilirsiniz.
5. Çay İçin. Bitki çayları, yeşil çay, beyaz çay ve kırmızı çay, siyah çayın, neredeyse hiç kafein içermediklerinden sağlığınız için siyah çay ve özellikle kahveden çok daha yararlı olduğu söyleniyor. Ve bu çaylar arasından seçebileceğiniz sayısız tat bulunuyor. Gidip aktardan veya marketten istediğiniz çayı seçmekle başlayın. Daha değişik tatlar arıyorsanız dünyanın dört bir yanındaki geleneksel tatları araştırabilirsiniz.
6. Bulyon, et suyu veya et suyuna çorbayı deneyin. Yemek sonrası cilasını seviyorsanız, çayı es geçebilir ve yemeğin üstüne bu çorbalarla lezzetli bir cila çekebilirsiniz. Sağlığınız için az yağlı ve az sodyumlu olanları seçmeye dikkat edin. Çünkü çorba su bazlı bir yiyecektir ve günlük su ihtiyacınızı tamamen karşılamaya yetecektir.
7. Direk tatlandırın. Suyunuzu daha hızlı ve kolay bir şekilde tatlandırmak istiyorsanız hazır şekersiz içecek karışımlarını deneyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
811 0,486