Hazır Ofis Kiralama Nasıl Olur?

Hazır Ofis Kiralama Nasıl Olur?


Nasıl Hazır Ofis Kiralarım?

Özellikle yeni kurulacak ve az personel çalıştıracak işletmelerin tercih ettiği bir çalışma sistemidir. Genel olarak baktığımızda bir iş yeri kurmak ya da kiralamak kimi zaman maliyetli olabilir. Maliyet ile kasteddiğimiz şeyler ise; kira, sekreter, temizlik, sandalye, masa, bilgisayar, yazıcı, telefon, internet, bunun yanında yapılacak tadilat, boya, badana, dekorasyon vs. Tüm bunlarla uğraşmak yerine hazır ofis kiralayarak zamandan ve maliyetten tasarruf edilebilir. Tabi kiralanan hazır ofisin kirası normalin üstünde değilse. İş yeri açmanın gelen olarak maliyeti orta ölçekli bir iş yeri ise 10.000 ile 30.000 tl arası değişir. Ofisi kiralamak, tadilatı, elektrik, su, doğal gaz, İnternet abonelikleri, mobilyalar, ofis malzemeleri derken yukarıda bahsettiğimiz fiyatları bulabilir. Hazır ofisler her meslek gurubuna hitap edebilir. Evde çalışanlar ve kendilerine ait ofisi olanlar doğal olarak hazır ofise ihtiyaç duymazlar. Hazır ofis fiyatları hazır ofis sunan firmalara göre değişiklik gösterir. Örneğin en az 4 ya da 6 kişi çalıştıracaksanız 20 ile 30 m2 arası bir ofis yeterli olacaktır. Fiyatlar en az 1000 lira en fazla da ofisin sunduğu imkanları da hesaplarsak 5000 tl ye kadar çıkabilir. Çok lüks ofisler de bu fiyatta sınır yoktur. Hazır ofislerin güzel yanı kira harici pek gözle görülür giderin olmaması. Elektrik su derdi olmadan günün belirli saatlerinde temizliği yapılan, sıcak ve soğuk içeceklerin bulunduğu, havadar odalarda kışın sıcak yazın ise serin bir ortamda çalışma gibi fırsatlar sunar.

 

 

Hazır ofisi nasıl kiralayabiliriz?

Hazır ofis imkanı sunan firmaları mutlaka bir şekilde duymuş ya da görmüşüzdür. Hazır ofise karar vermeden önce mutlaka bir hazır ofisi gezmek ve sunduğu imkanları gözden geçirmek gerekir. Belki bize hitap etmiyordur bu nedenle detaylı bir araştırma gerekir. Ofisin merkeze yakınlığı uzaklığı da önemlidir. Eğer şehrin dışına yakın bir yerde ise ulaşımda bazı sıkıntılar yaşanabilir. Kimi zaman eğer özel araç yoksa 2 defa toplu taşıma aracı değiştirebilir çalışanlar ya da siz ulaşım için bir tane araba kiralamak zorunda kalabilirsiniz. Gittik ofisi gördük ve beğendik o halde hemen görüşmelere geçebiliriz. Zaten sunulan hizmetler aşağı yukarı aynıdır her ofiste bu nedenle kira miktarı konuşulur ve anlaşılır.

 

Hazır ofis kiralama şirketleriyle iletişime geçebilir ya da ilan veren sitelerden hazır ofis bulabilirsiniz. Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan hazır ofis sistemi iş hayatında bir çok kolaylığı beraberinde getirerek daha verimli çalışma için bizlere büyük fırsatlar sunar.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

831 0,606