Fatih Erbakan’ın Yeni Partisinin Adı Ne?

Fatih Erbakan’ın Yeni Partisinin Adı Ne?


Fatih Erbakan’ın Yeni Partisinin Adı Ne?

Partiler kuruluyor kimi başarılı oluyor kimi başarısız olup adı unutuluyor. Sağ görüşe yeni bir parti ekleniyor. Fatih Erbakan partiyi Hacı Bayram Veli Camii’nde cuma namazında kuracaklarını açıkladı. Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Buyurun başlıyoruz. Artık beklenen an geldi. Türkiye’nin umudu, İslam Alemi’nin kurtuluşu için partimizi kuruyoruz!” sözleri yer aldı…

Milli Görüş’ün mimarı rahmetli Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan yeni bir parti kuracağını duyurdu. Milli görüş hareketine gönül verenler desteklerini açıkladılar. Ancak her şey henüz netlik kazanmadı. 23 Kasım’da her şey belli olacak. Partinin adıyla ve ya amblemi ile ilgili net bir açıklama henüz yok ancak izin verildiği taktirde partinin adı Refah Partisi olacak.. Her partide görüşte ya da ideolojide olduğu gibi milli görüşün içinde bulunan bazı vatandaşlar yeni partinin başarılı olamayacağını savunuyor ama bu tür farklı fikirler her görüşte mevcuttur ve herkes düşüncelerini ifade etmekte özgürdür. Bakalım 23 Kasım da neler olacak.

Fatih Erbakan Kimdir?

Tam adı Muhammed Ali Fatih Erbakan’dır. Liseyi Ankara Ayrancı Lisesinde okudu. Başkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisans için İngiltere’ye gitti ancak annesinin vefatı üzerine Türkiye’ye geri döndü. Mezun olduğu üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Küçüklüğünden beri babasının yanında siyasette bulundu. 2012 yılında Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi oldu. Ayrıca Genel başkan başdanışmanı olarakta parti içindeki görevine devam etti. 2013 yılında “Prof.Dr. Necmettin Erbakan Vakfı” kuruldu ve genel başkan olarak seçildi. 2003 yılında evlenen Fatih Erbakan iki kız çocuğu babası.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

811 1,166