Erkekler İçin Evde Kendi Saçlarını Kesme Teknikleri

Erkekler İçin Evde Kendi Saçlarını Kesme Teknikleri


Erkekler İçin Evde Kendi Saçlarını Kesme Teknikleri

Hayatımız boyunca güzel görünmek için elimizden geleni yaparız. Bunlardan biri de saç kestirmektir. Kimi zaman saç kestirmekten bıktığımız ve “ne kadar çabuk uzadı kestireli daha ne kadar oldu ki” dediğimiz zamanlarda oldu. Kendi saçımızı kesebilir miyiz? sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edin. Daha önce kadınların saçlarını evde nasıl kesebilecekleri hakkında bir yazı yayınlamıştık şimdi bir de erkeklerin evde saçlarını nasıl kesebileceği hakkında ip uçları verelim.

 1. Saç kesimine karar verdiğinizde yapmanız gereken ilk şey nasıl bir saç şekli istediğinize karar vermektir. Elbette uçuk zor şekilleri kendimiz yapamayız ama ortalama bir kesimi düşündüğümüzde bu pek zor değildir.
 2. Saç kesim şekli ile birlikte favorili de kısaltmak ya da uzatmak isteyeceksiniz bu yüzden favorileri en sona bırakın.
 3. Makas seçimi çok büyük olursa kullanımı zorlaşır ya da küçük olursa yeterli olmaz bu nedenle orta boy ve keskin bir makas tercih etmelisiniz çünkü siz kendi saçınızı kesiyorsunuz. Bu demektir ki bir berberden daha dikkatli olacaksınız.
 4. Tarak seçimi ince olmalıdır. İnce dişli taraklar size daha rahat bir kesim sağlar.
 5. Tarak yok ise parmaklarınızı kullanarak saçın uzunluğunu ya da kısalığını belirleyebilirsiniz.
 6. Saçları nemlendirmek kesim için kolaylık sağlayacaktır. Saçınızı yıkayın ve biraz kurulayın nemli kalsın ki rahat bir kesim olsun.
 7. Aynayı hem önde hem de yanda olmak üzere ayarlayın. Arka içinse yan aynayı kullanabilirsiniz.
 8. Kesime başlarken saçları bölümlere ayırın ki bir bölüm bittiğinde diğerini ilk bölüme göre kesebilesiniz.
 9. Ne kadar saç kesildiğini anlamak için tarağı bir ölçü aleti gibi kullanın. Tarağın ne kadar üstünden kesim yaptığınıza dikkat edin ki bir sonraki kesmede aynı hizada olsun.
 10. Tepeden başlamak yerine yanlardan başlarsanız saçınıza şekil vermeniz daha da kolaylaşacaktır.
 11. En zor kısım arka kısımdır. Arkaları kesmek için 2 ayna şarttır. Biri karşıda bir de sağ da ya da solda olan iki ayna ile kesim yapılabilir. Arkayı net gördüğünüzde tarağın ne kadar derine vurulduğu da görüleceğinden kesim işlemi kolaylaşacaktır.
 12. Favorileri saç şekline göre ayarlayın. İnce uçlu makaslar kulak üstlerinizi almanızı kolaylaştıracaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

951 0,528