Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019


Evlerimizin neşe kaynağı olan bebeklerimize el emeği göz nuru olan yelek modellerini sizler için kaleme aldık. İstisnasız her bebeğin mutlaka bir kaç adet el yapımı yeleği vardır. Uykudan uyandıkları anda hemen sırtlarına geçirdiğimiz yelek modelleri çok çeşitlidir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019trend modellerini sizler için seçtik.

Kar Taneli Yelek Modeli

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019
Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Kar taneli yelek modeli için 3 numara şiş ve iki renk ip kullanılır. İplerden biri beyaz renk olmalıdır. 38 ilmek atılarak örgüye başlanır. Hangi renk yelek örülecekse o renk örgü başlanır ve daha sonra beyaz renk eklenir. 3 ters beyaz bir ters diğer renk örülür. Beyaz örülen yerlerin üzerine bir sıra daha beyaz ters ilmek örülür. Şekiller çıktıktan sonra 2 sıra ana renk örülür ve model bu şekilde devam eder. Örme işlemi bittikten sonra dikilir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019 modelleri için siteyi takip edin.

Kelebeğin Rüyası Yelek Modeli

Kelebeğin rüyası modeli erkek bebek yelek modelleri içinde en çok örülen modeldir. Bu modelde iki ayrı şiş kullanılır. Zemin rengi 3 numara diğer renk için 4 numara şiş kullanılır. Bebeğin boyu ve kilosuna uygun olarak yelek başlanır ve yaklaşık 10 sıra kadar örüldükten sonra model konmaya başlar. Tek ilmek diğer iki ilmeğin üzerinden geçirilir ve düz örülür. Model bu şekilde yaka kısmına kadar sürer. Yaka kısmında önlü arkalı ters örülür ve yaka hizasında yavaş yavaş kesilir. Daha sonra 3 parça örülen yelek dikilir. Düğme dikilecek kısım lastik olarak örülen kısımdır. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019 modelleri için video izleyerek model çıkarmanız gerekir.

Erkek Bebek Cepken Modelleri

Cepken modellerinde yelek boyu daha kısadır. Örgüye yeleğin yuvarlak olan kanat kısmından başlanır. Önce ters örgü ile 5 sıra örülür. Daha sonra sadece düz örgü ile devam edilir. Örme işlemi devam ederken yavaş yavaş kenar kısımlarından kesilir. Kol hizasında ilmek sayısı çok az olmalıdır ve kol hizası yine beş sıra ters örgü ile örülmelidir. Tek renk örülebilir. Erkek bebek cepken olacağı için düğme yerine bir adet ponpon örülmelidir. Yine 3 parça örülür ve dikilir.

Efe Yeleği Modeli

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019
Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Efe yeleği modelinde 2 kanat kısmının uçları üçgen şekilde gelir. Arka kısmında farklı renkte kemer kısmı yer alır. Öncelikle 3 ilmek atılarak başlanır. Hem sağdan hem soldan ikişer ilmek arttırılarak örmeye devam edilir. Yaklaşık 5 cm olduktan sonra ilmek sayısı arttırılmaz. Yaka kısmına gelene kadar hep ters örgü yapılır. Arka ve ön sırası hep ters örülür. Yaka kısmından sonra kol altı payı için kesilerek kol oyuğu şekli verilir. Arka kısmı düz kare şekilde örülür. Örülen yelek parçaları birbirine dikilir. Arka kısmı için 7-8 cm uzunlukta 5 sıra ters örgü yapılarak örülmüş parça iğne yardımı ile dikilir. Bu aksesuar efe yeleğine güzellik katar. Farklı renklerde yapılabildiği gibi tek renk olarak da yapılır. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019 için internetten yardım alabilirsiniz. Sizlerle en çok trend olan erkek bebek örgü modellerini paylaşıyoruz.

Tığ İle Yapılan Dikişsiz Erkek Bebek Yeleği

Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019
Erkek Bebek Yelek Örgü Modelleri Anlatımlı 2019

Tığ ile örülen yelek modellerinde dikiş izi yoktur. Sadece kanatlar arka kısma eklenirken tığ ile işleme yapılır. Yine üç parça şekilde örülür. İpin kalınlığına uygun tıp seçmeniz gerekir. Yelek uzunluğuna göre zincir çekilerek başlanır. Zincirin ilk sırasına sıkı iğne yapılır. Daha sonra ikili ve üçlü trabzanlar ile model çıkarılır. Koltuk kısmı da kesme yapılmaz. Yelek boyu biraz daha örülerek yaka olarak katlanabilir. Düğme yerine ponpon yapılarak önden bağlamalı kullanılabilir. Genelde tek renk örülür. Ama isteğe bağlı olarak çift renk de kullanılabilir. Örülen yelek parçaları tığ ile örülerek birbirine bitiştirilir.

Saç Örgülü Erkek Bebek Yeleği

Saç örgü erkek bebek yeleği için tek renk tercih edilir. Lastik kısmı örülmez. Direk olarak modelden başlanır. Her iki kanat kısımlarında 2 adet saç örgüsü bulunur. Düğme dikilecek kısım ters olarak örülür. Kol hizasından kesilir ve kol oyuğu şekli verilir. Yaka kısmı da ters örgüdür. Saç örgüsü modeli için aparatlar kullanabilirsiniz. 3 ilmek bu aparata alınır ve daha sonra kalan 3 ilmek şişe takılır. Daha sonra aparatta ki ilmekler tekrar şişe takılır. Aslında bir nevi ilmeklerin yer değiştirmesi gibidir. Bu şekilde örülür ve örülen yelek parçaları birbirine dikilir. Erkek bebek yelek örgü modelleri anlatımlı 2019için örgü dergilerinden yardım alabilir veya siteye girerek örnek çıkarabilirsiniz.

Nohut Model Erkek Bebek Yeleği

Nohut model hem kız hem erkek bebeklerde sıklıkla tercih edilir. Nohut olan kabartma kısımları tığ ile yapılır. Nohut modelin kendini göstermesi için lastik kısmı örülür ve lastik kısmın üzerine model konur. İlmek üzerine ip dolanarak tek seferde çekilir ve nohut şekli verilmiş olur. Arka ve ön kısımları aynı modelde yapılır. Yaka kısmı aşağıya doğru üçgen şeklinde gelir. Boyun kısmı açıktır. Düğme olarak arabalı düğmeler seçilebilir. Örülecek yelek ve seçilecek aksesuar tamamen sizin zevkinize kalmıştır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

851 0,292