En İyi Patik Modelleri – Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019

En İyi Patik Modelleri – Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019


Geleneklerimizde eskimeyen patik işleme, ev hanımlarıyla hala hayatta kalmaya çalışıyor. Eski zamanlarda kış aylarının ayaklar için vazgeçilmez ürünleri patiklerdi. Soğuk kış günlerinde başımız için bere, boynumuz için boyunluk ya da atkı, ellerimiz için eldiven ve ayaklarımız için patik kullanırız.

En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019
En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019

Ev hanımlarının kıyasıya rekabete girdikleri en iyi patik modelleriyazımızın devamında olacak. Her yeni gelinin çeyizinde mutlaka bulunan patikler kış aylarında sık sık kullanılıyor. Eski zamanlarda evlerde doğal gaz yoktu. İnsanlar ayaklarını ısıtabilmek amacıyla çoraplarının üzerine patik giyerlerdi. Yine yazımızın devamında şiş patik örnekleri yapılışı 2019yöntemleri ayrıntılı olarak verilecek.

Küçükken hepimiz patik giydik ya da giydirildik. Giyilen patiklerin sıcaklığı ne çoraplarda ne de ev botlarında vardı. Çok eski zamanlardan bugüne kadar her evde mutlaka patik bulunur. El emeği göz nuru olan bu patikleri beş şiş ile işlemek göründüğü kadar kolay değildi. İşlemesi kolay olmayan patiklerin kullanımı ise bunun aksine çok kolaydı.

Yeni Çağın Tasarım Model Patikleri

Çağın ilerlemesi ile eski model patiklere de yenilikler gelmeye başladı. Yaratıcı ev hanımları her geçen gün en iyi patik modelleri konusunda biraz daha ilerleme gösteriyor. Birbirlerinden gördükleri yeni modellerin üzerine kendi fikirlerini de ekleyerek tarz patikler yapılıyor.

Zamana meydan okuyan patik modellerine her geçen gün yenisi ekleniyor. İç Anadolu bölgesinde çetik adı da verilen patikler kış aylarının olmazsa olmazıdır. Şiş patiklere eklenen boncuk detayları günümüzün ev hanımlarının pratikliği ile patik arşivlerinde bulunuyor.

Şiş Patik Modelleri

En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019
En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019

Kızların çeyizlerinde olmazsa olmaz eşyalardan biri de patiklerdir. Renk renk ve model model yapılan patikler kış aylarının kurtarıcısıdır. Çok eski zamanlardan günümüze gelmeyi başaran şiş patikler de modern çağın değişimini yaşıyor. Eskiden beş şiş ile işlenen patikler iki şiş ya da tek tığ ile işleniyor hale geldi. Şiş patik örnekleri yapılışı 2019tarzları günümüzün tarzlarını daha çok yansıtmaya başladı.

Keçe Tabanlı Patik Modelleri

Eski model patikler yerini yeniçağın getirdiği ürünler ile harmanlanarak işlenen patiklere bırakıyor. Bunlardan birisi de keçe tabanlı patiklerdir. Ayak numarasına göre kesilen renkli keçeler ile yapılan keçe tabanlı patikler oldukça revaçtadır. Keçe tabanın kenarlarından işlenmeye başlanan ve en iyi patik modelleri arasında olan bu model eski patik modellerine göre daha kullanışlıdır. Patik örülürken tek renkli, iki renkli ya da çok renkli olabilir. Ayrıca patiğin üst kısmına eklenecek düğme ya da inci gibi detaylar patiğinizi daha şık gösterir.

Bot Patik Modelleri

İşlenen patiklerden şık ev botları yapmakta mümkündür. Şiş patik örnekleri yapılışı 2019içerisinde bulunan bot patikler ev hanımları tarafından çok ilgi görüyor. İşlenen bot patikleri çeyizinize koyarak daha zengin bir görüntü yakalarsınız. Bot patik yapabilmek için tığ işi bilmek şart değildir.

En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019
En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019

Tek renk ip seçimi ile düz burunlu olarak başlayabileceğiniz bot patikler bir harika olacaktır. Düz burun sevmeyenler için yuvarlak burun tipi de kullanılabilir. Bot patiklerinizin yan taraflarını, işinize uygun renkte minik çiçekler örüp ekleyin. Çiçek sevmeyenler için ise diğer alternatif boncuk süslemedir. Ayağınızın tam ölçüsüne göre yapacağınız bot patikler oldukça ilgi görecektir.

Tunus İşi Patik Modelleri

Diğer adı pıtırcık olan Tunus işi patikler harika renkler ile karşımıza çıkıyor. Birbirine zıt yünler ile yapılan Tunus işi patikler çeyiz sandıklarının vazgeçilmez ürünlerindendir. Patiğin üzerinde bulunan çiçek desenleri birbirinden farklı renk kombinleri ile göz dolduruyor. Özellikle siyah zemin üzerinde işlenen pembe renkli çiçekli Tunus işi patikler yeni gelinlerin gözdesidir. Kışın tüm kıyafetlerinizi altına uygun renklerde kısa sürede bu patiklerden işleyebilirsiniz.

Sosyete Patik Modelleri

Tunus işi patiklerinin yaygınlaşması işe sosyete patikleri meydana çıktı. Patiklerde boncuklar, kurdeleler ve fiyonklar yer almaya başladı. İnternet ortamının en çok arana patik modeli sosyete patikleri haline geldi. Birçok belediyenin ev hanımlarına kurs verdiği seymerler de ise bu sosyete patikleri oldukça fazla yer alıyor. Çeyizlerinde patik görmeyi isteyen tüm genç bayanlar sosyete patiklerinin nasıl yapıldığının peşindedir.

Örgü Babet Patik Modelleri

En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019
En İyi Patik Modelleri-Şiş Patik Örnekleri Yapılışı 2019

Günümüzün patik modelleri günden güne değişerek hayatımızdaki yerini devam ettiriyor. Beş şiş ile yapılan patikler artık daha modern yöntemler ile yapılıyor. Evde kullanılan patikler bot patik, terlik patik ya da örgü babet olarak değişim gösteriyor. Günlük hayatta dışarıda giyilen babetlerin benzerleri evlerde giyilmek için patik olarak da yapılmaya başlandı.

Tek tığ ile örülen örgü patikler evde terlik giymenize gerek bırakmadan ayağınızı ısıtacak. Hem ev ayakkabısı hem de patik olarak kullanılan bu modellerin yapılışı da oldukça kolaydır. Tığ kullanmayı bilen ve tek tığ işini daha önce yapan ev hanımları için bu model kolaylıkla yapılacaktır. Eğer örgü yapmayı bilmiyorsanız da izleyeceğiniz temel eğitim videolar le kısa zamanda patik uzmanı olacaksınız.

Eğer yeni gelin olacaksanız ve çeyiz sandığınızın gözleri almasını istiyorsanız patik modellerinize örgü babet patikte ekleyin. Çeyizinizi inceleyenler bu modele hayran kalacaktır. Genelde siyah ve kahverengi zemin üzerine işlenen örgü babet patikler ayağınızı sarar ve boşluk kalmaz. Görüntüsü dışarı da giydiğiniz babetin aynısı olacaktır. Örgü babetin üzerine altın ya da gümüş renkli taşlar ekleyerek daha şık görünüm yakalayabilirsiniz.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1801 1,136