En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019


En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019Hiç bir zaman modası geçmeyen tığ işi yelekler her vakit giyilir. İster badilerin üstüne, ister gömleklerin üzerine giyilerek farklı bir tarz oluşturulur. Yelek örmek için tığ ya da şiş kullanılır. Bu tamamen kişinin isteğine bağlı bir durumdur. En güzel tığ işi yelek modelleri 2019 kataloğunu inceleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kışlık ya da mevsimlik yelekler örerek her mevsimde yelek giymenin tadını çıkarabilirsiniz. 

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019

Kışlık yelek örmek isterseniz öncelikle orta kalınlıkta 100 gr beş paket ip ve 4 ya da 4,5 numaralı bir tığ almanız gerekir. Genellikle sıkı iğne modeli ya da trabzan modeli ile yapılan modeller kişiye en uygun olanlarıdır. Yazlık model yeleklerin ipleri daha ince ve merserize iplerdir. Onlar örüldüğü zaman kişinin üzerinde daha salaş durur.

Motifli Yelek Modelleri

Motifli yelekler en çok tercih edilen yelek modelleri arasında yer alır. Bu modeller hem yetişkinler için hem de çocuklar için kullanılır. İster aynı renk motiflerden yapılır, ister farklı renkler de yapılır. Her bir motif ayrı ayrı örülür. Daha sonra örülen motifler teker teker birleştirilir. Yeleğin tüm kısımları motif de olabilir veya arkası tamamen tığ ile sıkı iğne yapılıp yan kısımları motif olur. Ön kısmına düğme koyulmayabilir. Onun yerine ip ya da yeleğin modeline ve rengine uygun bir kurdele koyularak düğme işlevi görür. Zemin rengi siyah olmalı ki model de ortaya çıksın. Aynı zamanda her kıyafetin üzerine giyilmesi keyif vericidir. En güzel tığ işi yelek modelleri 2019 örgü kitaplarından bakarak istediğiniz modeli seçerek örebilirsiniz.

Çeyizlik Yelek Modelleri

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019

Evlilik hazırlığı yapan herkesin çeyizinde örgü ya da tığ işi yelek vardır. Çeyizlik örülen yeleklerin ipleri daha ince olur. Dikkatli ve özenli bir şekilde örülen yelekler sade renkten örülür. Aynı zamanda ipinin de yün ip olmasına dikkat edilir.

Çeyizlik Kaynana Yeleği Modelleri

Her genç bayanın çeyizine özel olarak örülür. Genelde koyu renk iple örülen kaynana yeleği daha sonra kaynanaya verilir. Model de daha ağır modeller seçilerek örülür. İster tığ ister şişle örülür. Tığ işi biraz daha zahmetli ve yorucudur. Çabuk bitmesi için genelde şiş ile örülen modeller tercih edilir. Kaynana yelek modelinde pirinç, Selanik ya da örgü modeller uygulanır. Kışlık bir yelek örecek iseniz 2 ya da 2,5 numaralı şiş ile örmeniz gerekir. Düğme iliklerini açmayı sakın unutmayın. Aksi takdirde yelek örüldükten sonra bir daha düğme ilikleri açılmaz. En güzel tığ işi yelek modelleri 2019 kaynana yelek modellerini inceleyip en güzelini bulabilirsiniz.

Dikişsiz Tığ İşi Yelek Modelleri

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019
En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019

Bu tür yelek modelleri duruşu ile tığla yapıldığı belli olan yelek modelleridir. Salaş ve spor giyinmeyi sevenler için idealdir. Daha geniş örülerek her spor kıyafetin üzerine giyilir. Öncelikle çok kalın olmayan mevsimlik ip ve 3,5 numara bir tığa ihtiyacınız var. Öreceğiniz yelek kısa mı, uzun mu olacak ona göre karar verip başlamanız gerekir. Tığ ile örülen yelek koltuk altına gelindiğinde ilmekler eksiltilerek kesilir. Koltuk oyuntusu oluşturulur. Normal uzunluk da olacak ise parça parça örülüp daha sonra tığ ile birleştirilmesi yapılır. Tığ ile birleştirilen yelek de hiçbir şekilde dikiş izi olmaz. Böylelikle dikişsiz bir yelek örmüş oluruz. Yalnız tığ ile yelek örülürken çok sıkı bir şekilde örülmemesine dikkat edilir. Aksi takdirde buruşuk bir görüntü oluşur. En güzel tığ işi yelek modelleri 2019 modelleri için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Kafes Tığ İşi Yelek Modelleri

Tığ ile örülen yelek modelleri arasında en rağbet gören modeldir. Genelde yazlık yelek modeline uygulanır. Bu kafes model yelek için normal dantel içine benzer bir iple örülür. Tığ numarasının da 1,5 veya 2 olması gerekir. İple tığ birbirine uyumlu olmalıdır. Bu yelek modelinde siyah renk tercih edilir. Beyaz ya da daha başka renkte örüldüğü zaman modeli göstermemektedir. İster eninden başlayın, ister boyundan ilk önce zincir çekilmesi gerekir. Daha sonra zincirin üzerine kafes yapılır. Yalnız her zincirin eşit çekilmesi gerekir modelin düzgün durması için. Tığ ile yapıldığından yeleğin bitmesi biraz uzun sürebilir. Bittikten sonra muhteşem görüntüsü ile göz doldurur.

Tığ İşi ile Tomurcuk Yelek Modelleri

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019
En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019

Tığ ile örülen tomurcuk yelek modelleri yetişkin ya da çocuklara rahatlıkla uygulanan modeller arasında yer alır. Tığ ile yapıldığından çok daha ayrı ve güzel durur. Tomurcuk modeller kışlık yeleklere uygulanır. Tomurcukların daha belirgin olması açısından kalın iple yapılması gerekir. Düz trabzan ile başlanılıp örülür. Daha sonra koltuk altı ve düğme ilikleri de koyulur. Tamamen biten yelek üzerinde farklı renkli ipler ile belirli aralıklarla tomurcuklar yapılır. Büyük ya da küçük tomurcuklar ile yelek üzerinde desenler oluşturulur. Daha da farklılık olması için düğme yerine büyük tomurcuklar yapılır. Farklı renkle yapılan tomurcuklar düğme yerine kullanılır. Daha da farklı modelleri incelemek için en güzel tığ işi yelek modelleri 2019 yelek tomurcuk modellerini inceleyebilir farklı dizaynlar yapabilirsiniz.

Tığ İşi ile Sıkı İğne Yelek Modelleri

Bu sıkı iğne yelek modeli tığ ile örülen ve yapılan modeller arasında yer alır. Yapımı bir o kadar kolay ve çabuk ürer. Özellikle de çocuk yelek modellerinde uygulanır. Yeleğin tamamı sıkı iğneden yapılır. Farklı renkler ile de yapılır, sade renkle de yapılır. Aynı zamanda en sağlam ve uzun ömürlü yelek modelleri arasında yer alır.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1831 5,052