En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019


Bayanlar örgü örme konusunda sınır tanımazlar. Hemen hemen her giyim aksesuarını örme konusunda eğilimleri vardır. Örmüş oldukları en güzel örgü çeşitlerinden bir tanesi de şiş ile örülen yelek modelleridir. Sizler için en güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2019 tasarımlarını sunuyoruz. 

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019

En sevdiğiniz renklerle örebileceğiniz bu yelekler sizi sıcacık tutacağı gibi, giyim tarzınızı tamamlayacak bir aksesuar olarak da kullanmanızı sağlayacak. Yaz aylarında kullanmak için bir yelek tercih ediyorsanız delikli model ve merserize iplik kullanmalı, kış aylarında kullanmak için bir yelek tercih ediyorsanız modelli ve yün bir iplik tercih etmelisiniz. En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2019 örneğimiz için Sarhoş yürüyüşü modelimizi tercih edebilirsiniz.

Sarhoş Yürüyüşü Yelek Modeli

Sarhoş ayağı da denilen en güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2019 tasarımımızda 3,5 numara şiş ve merserize iplik kullanmalıyız. 38-40 beden giyim ölçülerine sahip olan bir bayan için 4 adet iplik ile bu örgümüz tamamlanıyor.

Sarhoş Yürüyüşü Yelek Yapılışı

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019

Modelimize 116 ilmekle başlanılır. İlk 4 sıra, 2 ters 2 düz ajur örgü ile bitirilir. Modelimiz beşinci sıradan sonra konulmaya başlanır. Beşinci sırada 6 ilmek düz ajur örülür yedinci ilmek örülmeden önce bir artırılır ve ardından iki ilmek birlikte örülür. Sıra sonuna kadar bir artırılır, bir kesilir. Yani bir kere şişin başı dolanır ardından iki ilmek birlikte örülür. Sıra sonunda 6 ilmek yine düz ajur ile bitirilir. Altıncı sırada yine 6 ilmek ters ajur örülür ve bir önceki sırada artırma ilmeğine gelinmeden şişin başı dolanır ve ardından iki ilmek birlikte örülür. Yani düz örgüde örüldüğü gibi aynı işlem tekrarlanır. Yeleğin boyuna göre bu işlem sürekli aynı şekilde örülür. Oldukça kolay bir modeldir.

Sarhoş Yürüyüşü Yelek Modeli Püf Noktası 

En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2019 tasarımımız olan sarhoş yürüyüşü modelinin püf noktası olarak her sırada artırılan ilmeğin ilk alınması gereğidir. İlk artırma işleminden sonra yine bir önceki artırılan ilmekle başlanılması bu modeldeki püf noktasıdır. Eğer bu ayrıntıya dikkat etmezseniz modeliniz yamuk bir şekilde ilerleyecektir. Bu detaya dikkat edilerek çok güzel bir yeleğe sahip olabilirsiniz. Anlatımı biraz karışık olsa da son derece güzel bir modeldir.

Sevgi Seli Yelek Modeli 

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019

Sevgi seli yelek modelimiz üç ilmek kullanılarak örülen bir modeldir ve kolay bir örgü modelidir. Yeni örgüye başlayan bayanlar bile en güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2019 tasarımımızda sunduğumuz bu modeli kısa bir süre içinde bitireceklerdir. Delikli ve hoş görünümlü bir modeldir.

Sevgi Seli Yelek Yapılışı

Modelimize başlamak için 120 adet ilmek kullanılır. 3 sıra 2 ters 2 düz ajur örüldükten sonra dördüncü sırada modelimiz konulacaktır. Dördüncü sıranın başlangıcında 6 adet ilmek düz ajur örülür. Ardından üç ilmek birlikte düz ajur örülür ancak üç ilmek şişten çıkarılmadan bir ilmek artırılır yine üç ilmek şişten çıkarılmadan aynı üçlü içine bir düz ajur örgü örülür ve şiş bu üç ipten çıkarılır. 

Üç ilmek birlikte örülür, şiş boşaltılmadan bir artırılır ve bir ilmek daha örülerek üç ilmek şişten boşaltılır. Bu işlem sıranın sonunda 6 ilmek kalıncaya kadar devam eder sonda kalan 6 ilmek düz ajur örgü yapılır ve sıra tamamlanır. Beşinci sırada örgünün tamamı Selanik yani ters ajur örgü ile örülür. Bu işlem ile model tamamlanır. Model yeleğin boy ebadına göre uzatılabilir.

Sevgi Seli Yelek Modeli Püf Noktası

Sevgi seli, harika ve çok kolay bir yelek modelidir. Bu modelde yapılan üç ipi önce kesmek ardından o üç ilmeği tekrar oluşturmaktır. Bu modelin bir diğer özelliğinde ise iki tarafının da kullanılabilir olması vardır.

Şişle Yelek Örmede Koltuk ve Boyun Koyma

Şişle yelek örgülerinin tamamında aynı koltuk koyma işlemi uygulanır. Yelek boy uzunluğu bir şiş boyu artı üç parmak uzunluğuna geldiğinde koltuk koyma işlemi yapılır. Koltuk koyma arka bölüm için her iki taraftan yapılır. Şematik olarak anlatmak gerekirse her iki taraftan da sırasıyla 3-2-1 olarak kesme işlemi yapılacaktır. Kesme işleminin ilk sırasında 3 ilmek birlikte alınır, sıra sonunda 3 ilmek kalana kadar örgüye modeliyle devam edilir ve sondaki üç ilmek birlikte alınır. İkinci kesme sırasında ilk iki ilmek birlikte alınır yine modele devam edilir ve sondaki iki ilmek birlikte alınır. 

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019

Üçüncü kesme sırasında yine ilk iki ilmek birlikte alınır ve sıra sonuna kadar modele devam edilir ve son iki ilmek birlikte örülür. Koltuk kesme işleminden sonra omuz boyuna kadar örgü örülerek tamamlanır. Omuz ve boyun bölgesine gelindiğinde örgüdeki ilmek sayısı tespit edilir ve tam orta kısımda bulunan 16 ilmeklik kısım boyun olarak bir seferde kesilir ve yeleğin boyun kısmı tamamlanmış olur.

Yelek örgülerinde iki ön kısım örülür. Bu bölümlerde koltuk koyma işleminde aynı arka bölümde olduğu gibi 3-2-1 olarak kesme işlemi üç sıra olarak yapılır. Boyun kısmında ise eğer v yaka yelek örülecekse her sırada birer ilmek eğer yuvarlak yaka yelek yapılacaksa 4-2-2 olarak kesilmesi gerekir.


single esnek reklam esnek reklam alanı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1911 1,467