En Güzel Dantel Örnekleri 2019

En Güzel Dantel Örnekleri 2019


Her kültürün kendisine özgü birtakım izleri bulunuyor. Kültür, genel olarak geçmişten günümüze devamlı olarak aktarılan her şeyi içinde barındırabilen çok güçlü ve önemli bir bağdır. Kültürün bu denli sürekli olması ve geçmiş ile gelecek arasında bir köprü görevi görmesi gibi birçok etken kültürü, canlı bir oluşum gibi tanımlamamız için oldukça yeterli görünüyor. Genel olarak eski zamanları çağrıştıran bir kavram olduğu için daha çok eskiye dair eşyaları ya da eskiyi hatırlatacak şeyleri anımsatan bir durumdur. Geçtiğimiz yıllarda kültürümüzde önemli bir yere sahip olan danteller, günümüzde eskiye nazaran oldukça az kullanılsa bile hâlâ birçok şeyde dantelleri görmeniz mümkün olabiliyor. 

En Güzel Dantel Örnekleri 2019
En Güzel Dantel Örnekleri 2019

Danteller, genel olarak çeyizlik eşya ürünleri arasında yer aldığı için daha çok çeyiz ürünleri arasında yer alır. Ancak günümüzde daha az kullanılmasına rağmen dantellere ilgisi olan kişilerde vardır. Eğer sizde dantel modellerine ve dantel kullanımına önem veriyorsanız ya da dantel yapmak istiyorsanız en güzel dantel örnekleri 2019 ürünleri içerisinden istediğiniz dantel modellerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Genel olarak el işi ürünleri yapmak zor gibi görünse de aslında daha çok sabır gerektiren el emeği ürünlerdir.

En Kolay Dantel Modelleri

Hiçbir emek verilerek yapılan iş kolay değildir. Ancak bazı modeller arasında zorluk derecesine göre farklılık olduğunu biliniyor. Eğer siz daha kolay yapılabilecek bir dantel modeli ile el işi yapmak istiyorsanız tarifi verilecek modeller sizin için doğru tercih olabilir. Ayrıca bu modeller en güzel dantel örnekleri 2019 ürünleri arasında yer alan danteller ile oldukça benzer özellikte olduğu için hem modern hem de geleneksel dantellere sahip olarak geçmiş ile gelecek arasında bir tarz oluşturabilirsiniz. 

İlk olarak dantel modelini ne için yaptığınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra istediğiniz renk bir dantel ipi ve bir ince uçlu tığ ile kolaylıkla dantel yapabilirsiniz. Dantel yapmaya başlamanız için ilk olarak belli bir sayıda zincir çekmeli ardından bu zincirleri yapacağınız modele uygun olarak belirlediğiniz zincirlerini içini doldurarak istediğiniz boyutta danteller yapabilirsiniz.

Çiçek Motifli Dantel Modelleri

Çiçekleri çoğu kişi çok sever. Çiçekleri, doğadaki uyanışı, canlılığı ve yeniliği simgeler. Eğer sizde çiçek motifli ürünleri çok seviyorsanız ve ev dekorasyonunuzda bu şekilde çiçek desenleri ve motifleri içeren ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız en güzel dantel örnekleri 2019 içerisinde yer alan çiçek motifli dantelleri tercih edebilirsiniz. Eğer çiçek motifi ya da desenini dantellerde nasıl yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa bunun oldukça kolay bir şekilde yapıldığını bilmenizde fayda vardır. 

İmza Sirküsü Nedir, Nasıl Alınır?
İmza Sirküsü Nedir, Nasıl Alınır?

İlk olarak çiçek motifli bir dantel örneği çıkarmak istiyorsanız yuvarlak farklı boyutları bulunan dantel için ürünlerden edinip bu yuvarlakların etrafını dantel ipi ile kapatmalı ve bu yuvarları tığ ve iğne yardımıyla çiçek motifi haline getirerek çiçek motifli bir dantel elde edebilirsiniz. Ancak çiçek motifini sadece tığ ve iple yapmak isterseniz bu şekilde de çiçek desenleri yapabilirsiniz. İlk olarak uzun bir şekilde zincir çektikten sonra tığınızı belli aralıklarla zincirlerin içini doldurarak çiçek desenli danteller yapabilirsiniz. Çiçek desenli bu modelleri evinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Balık Modeli Dantel Yapımı

Dantel modelleri boyutuna göre farklı kullanım alanlarına sahip olduğu gibi boyutuna bağlı olarak farklı şekillerde de olabiliyor. Eğer sizde bütün bir şekilde ve daha büyük tek bir dantel modeli yapmak isterseniz en güzel dantel örnekleri 2019 modelleri arasında yer alan ve çoğu kişi tarafından beğenilen balık modeli danteli yapabilirsiniz. İlk olarak bu modeli yapabilmeniz için tığ ve dantel ipinin yanında her yerde bulabileceğiniz küçük yuvarlak motif ürünlerini de kullanmanız gerekiyor. İlk olarak kuyruk kısmını iki aşamalı örün. Daha sonra orta kısmı daha geniş olacak yanı balık formuna alabilecek şekilde örmeye devam edin. Son olarak dantelin tüm etraf kısmını yuvarlakların içini doldurarak zincirler ile geçip balık modelini oluşturabilirsiniz.

Dantellerin Kullanımı

Geçmişte neredeyse her evde yaygın bir şekilde kullanılan dantellerin günümüzde kullanım oranı yok denecek kadar azdır. Ancak en güzel dantel örnekleri 2019 modelleri dantel kullanımına olan ilgiyi arttıracak gibi görünüyor. Evinizde her yerde dantelleri kullanarak şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Danteller Ne İşe Yarar?

En Güzel Dantel Örnekleri 2019
En Güzel Dantel Örnekleri 2019

Danteller genel olarak aslında bir evin daha şık görünmesine yardımcı okuyor gibi görünse de aslında farklı şekilde yararlı olabiliyor. Örneğin ortamda bulunan tozun havada uçuşmasını önler. Ancak danteller devamlı olarak yıkanıp ütülenerek temiz ve hijyenik bir hâle getirilmelidir.

Renkli Dantel Modelleri

Dantel denildiğinde akla ilk gelen genel olarak bembeyaz renkte bir ipten yapılmış el emeği ürünler olarak ifade edilir. Ancak renkli ipler ile dantel yaparak farklı ürünlerde ortaya koyabilirsiniz. Yine de çok abartılı renkleri tercih etmemelisiniz. Beyaz ya da kırık beyaz ve krem tonlarında dantel ürünlerinden sıkıldıysanız daha renkli tonlarda ve parıltılı dantel iplerini kullanarak istediğiniz modeli rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca renkli iplerden yapılmış danteller ile ortama farklı bir hava katabilirsiniz.

Sehpa İçin Dantel Modelleri

Dantellerinizi sehpalarınız üzerinde kullanmak isterseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz. İlk olarak ördüğünüz dantel modelini daha uzun ve sehpanızın şekline uygun bir şekilde örmelisiniz. Daha sonra eğer isterseniz dantellerinizin kenarında yer alan boşlukları kurdeleler geçirip daha renkli ve farklı bir model ortaya çıkarabilirsiniz.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

741 0,496