Emma Stone En İyi 10 Filmi

Emma Stone En İyi 10 Filmi


Emma Stone En İyi 10 Filmi

Son yılların oldukça aranan yüzü olan ve oynadığı filmlerle adından söz ettiren güzel yıldız Emma Stone, geleceğin büyük aktrislerinden biri olacağına da kesin gözle bakılıyor. Genç oyuncu, yaşına rağmen birçok büyük bütçeli ve sağlam yapımlarda boy gösterdi. Bu başarısı sayesinde Oscar’a aday gösterildi ve birçok film festivalinde ödüller kazandı. Biz de sizler için oynamış olduğu filmleri Emma Stone En İyi 10 Filmi başlığıyla sıraladık. Umarım beğenirsiniz.

10. SUÇ ÇETESİ (GANGSTER SQUAD) (2013)

2013 yılında gösterime giren filmin başrollerinde Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin ve Ryan Gosling yer alıyor.

 

emma-stone-gangster-squad-beyinsi (5)

 

1949 yılı Los Angeles’ta geçen bir dizi olayı ele alan filmde Brooklyn’den gelen gaddar mafya babası Mickey Cohen (Sean Penn), silah kadın ve uyuşturucu ticareti ile büyüttüğü işleri rüşvet verdiği polis ve politikacılarla birlikte yürütüyor. Cohen’in bu hegemonyasından kurtulmak isteyen Los Angeles Polis Departmanı’ndan  Çavuş John O’Mara (Josh Brolin) ve Jerry Wooters (Ryan Gosling) gizli yürütmeyi planladıkları operasyon ile Cohen’i alt etmeye çalışacaklar.

Film, klasik konusu ve işlenişi açısından demode sayılarak eleştirmenler tarafından iyi bir yorum getirilmese de Emma Stone’un canlandırdığı Grace Faraday karakteri oldukça beğenilmişti. Emma Stone hayranları bu filmden sıkılmayacaklar.

 

 

 

9.Tavşan Kız (The House Bunny)(2008)

Shelly (Anna Faris) kendi halinde sorunsuz yaşayan bir Playboy yıldızıdır.

emma-stone-the-house-bunny-beyinsi (1)

 

Fakat işler kötü gidip işinden atıldıktan sonra çareyi bir kız yurdunda bulur. Zeta Alpha Zeta isimli bu kız birliğinde de işler yolunda gitmemektedir ve onlarda yurttan çıkarılma konusunda çaresizlerdir. İki taraf içinde ortak bir çıkara hitap edecek olan bir anlaşma yaparak bu durumu atlatmayı düşünürler. Shelly onalra annelik yapıp yol gösterecekler, kızlarda ona destek olup eski konumuna dönene kadar onunla ilgileneceklerdir.Tabiri caisse açık yürekli ve boş kafalı olmak arasındaki farkı anlatan filmde yine Emma Stone oyunculuğunu konuşturuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.The Rocker (2008)

Emma Stone’u yine bir yardımcı oyuncu rolünde gördüğümüz The Rocker, aşırı micahı ile sizleri çok güldürecek cinsten.

the rocker-emma-stone-beyinsi (1)

 

The Rocker, gözden düşmüş bir bateriste verilen son şansı nasıl değerlendirdiğini anlatan güzel bir yapımdır.

Robert ‘Fish’ Fishman, grubundan atılmadan önce gayet hırslı ve rock n’ roll hayali içinde yaşayan biridir. Aradan geçen yıllar onu bu hayalerinden vazgeçirmeye getmiş ve artık rock hayalleri kurmazken şans eseri gördüğü baterist ilanı ile hayatı yeniden değişir.

Rainn Wilson, Christina Applegate, Teddy Geiger, Josh Gad ve Emma Stone’un yer aldığı yapım 2008 yılında büyük beğeni toplamıştı. Amelia rolünde izlediğimiz Emma Stone güzel bir iş çıkarmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.İnanılmaz Örümcek Adam(THE AMAZING SPIDER-MAN) (2012)

Peter Parker  genetiği değiştirilmiş örümcek tarafından ısırılan sonra,  anne ve babasının gizemli ölümü  çözmek ve kanunsuzlukları önlemek için olağanüstü yetenekler kazanır.

inanılmaz-örümcek-adam-emma-stone (2)

Daha önce çekilmiş Örümcek Adam filmlerinin aksine, hikayeyi çizgi romana daha uygun bir şekilde anlatmayı amaçlayan bu seride başrolde Andrew Garfield’ı izleyeceğiz. Lise hayatı iyi gitmeyen ve dayısı Ben ve Yengesi May ile yaşıyan Peter kim olduğunu bulmaya çalışırken çevresinde gelişen olayları örümcek güçleriyle çözmeyi amaçlıyor. Peter babasının belgeleri arasında bulduğu ipuçları ile Oscorp şirketinin bu işte parmağı olduğunu anlıyor.

Peter’ın aşık olduğı Gwen karakteri bu filmde Emma Stone’a çok yakışmış. Marry Jane’in aksine Gwen daha mantıklı düşünen bir karakter.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Çılgın Aptal Aşk (Crazy, Stupid, Love.) (2011)

Aldatıldığını öğrenen Cal Weaver (Steve Carell), hayatının altüst olduğunu düşünürken Jacob Palmer (Ryan Gosling) in hayatına girmesi ile herşey bir anda değişir.

çılgın aptal aşk-emma stone-beyinsi (2)

 

Çok uzun zamandır mutlu evliliği olduğunu düşünen ve  kimseyle flört etmemiş olan Cal, bu konularda tamamen tecrübesizdir. Aldatıldığını öğrendikten sonra zamanını yalnız başına barlarda somurtarak geçirmeye başlamıştır ve tamamen umutsuz vakadır. Onu bu şekilde bulan çapkın Jacob, tüm hünerlerini ona öğretmeye karar verir. Giyim, flört konuşma şekli .Kadınlarla ilgili tüm bilgilerini ona aktaracaktır.

Bu sırada Cal’ın kızı Hanna ise herşeyden habersiz Jacob ile tanışır.Fakat Jacob’un hünerleri ona etki etmemektedir. Hanna’dan oldukça etkilenen Jacob onu unutamaz ve elde etmek için herşeyi yapar.

Tüm bu sarmal içerisinde Emma Stone’un canlandırdığı Hanna karakteri filmi izlemeye değer etkenlerden biri yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Duyguların Rengi (The Help) (2011)

1960’larda geçen film,  sivil haklar için  yapılan insanların mücadelesinde  Afrikalı-Amerikalı hizmetçiler ve beyazlar arasındaki noktayı çok güzel anlatıyor.

the-help-emma-stone-beyinsi

 

 

‘En çok satanlar listesinde bir numaraya kadar yükselmiş bir kitap olan   ‘Yardımcı’da (The Help), sinemaya aktarılarak yazarın ve oyuncuların başarısı perçimlenmiş.

1960’lı yılların Mississippi’sinde üç farklı ve sıra dışı kişilikleri canlandıran üç cesur kadın, kendilerini tehlikeye atan ve toplumsal kurallara karşı gelen gizli bir yazı projesi sayesinde alışılmadık bir dostluk kurarlar. Beklenmedik bu ittifaktan, önemli bir kardeşlik doğar. Hepsi, onları tanımlayan sınırları aşma cesaretini kendilerinde bulur ve bu sınırların bazen aşılmak için konulduğunu fark eder. Bu, şehirdeki herkesi değişen zamanlarla karşı karşıya getirmek demek olsa bile…

Dokunaklı, esprili ve umut dolu bir film olan ‘Yardımcı’, değişim yaratabilmekle ilgili evrensel bir hikaye.

 

 

 

 

 

 

 

4.Adı Çıkmış (Easy A) (2010)

adı çıkmış-emma stone-beyinsi (1)

 

 

Lisede pek de popüler olmayan Olive kendisinin de bizzat etkisi ile hakkında çok merak edilen bir söylenti oluşur. Olive’in bekaretini kaybettiği hakkındaki bu söylentinin doğru olmadığını anlatmaya çalışsa da bu dedikodu artık gerçemiş gibi kabul edilir. Olive bu duruma önce çok üzülse de sonradan bu sayede çok popüler olduğunu farkeder. Fakat bu durum uzun sürmeyecektir.

Emma Stone, zeki bir liseli kızın okuldaki diğer kızlardan daha popüler yapan dedikoduyla nerelere geldiğini anlatan bu yapımda güzel iş çıkarmış. İzlemeniz gereken güzel filmlerinden.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Çok Fena (Superbad) (2007)

çok-fena-emma-stone-beyinsi

 

 

Üniversiteye başlamadan önce milli olmaları gerektiğini düşünen üç genç, bunun için ellerinden geleni yapacaklardır. Seth, kilolu, çok onuşan ve kadınlara karşı oldukça düşkün, aynı düşkünlüğe sahip Mclavin ise biraz daha saf ve hepsinden az konuşan ve korkak Evan.

Eleştirmenler tarafından oldukça olumlu karşılanmış olan film de Emma Stone Seth’in hoşlandığı Emma karakterini canlandırıyor. Gençlik komedisi tarzındaki filmin imdb puanı ise 7.0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zombieland (2009)

zombieland-emma stone-beyinsi (2)

 

Film zombilerin istila ettiği bir dünyada hayatta kalmanın bir yolunu bulan iki adama odaklanıyor. Columbus tam bir korkaktır—ama korktuğunuz şey zombiler tarafından yenilmekse, korku sizi hayatta tutabilir. Tallahassee makineli tüfek kullanan, zombi avlayan, tek amacı yeryüzündeki son Twinkie kekini yemek olan sert biridir. Zombi karmaşasında hayatta kalmak için kendilerince eşsiz yollar bulan Wichita ve Little Rock’la güçlerini birleştirdiklerinde, neyin daha kötü olduğuna karar vermeleri gerekecektir: birbirlerine muhtaç olmak mı, zombilere teslim olmak mı?

Film komik olmayı ama sulu bir durum komedisi olmamayı; korkutucu olmayı ama kâbus gördürecek kadar dehşetli olmamayı başarırken, her şey arasında bir denge kurmayı ve özgün olmayı beceriyor. Çok yönlü bir zombi filmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Birdman veya (Cahilliğin Umulmayan Erdemi) (2014)

Birdman: Or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

birdman-emma-stone-beyinsi (1)

 

 

4 dalda Oscar Ödülü’ne sahip bu muhteşem  filmde, Emma Stone’un pesimist rolü ve babası ile olan ilişki, bu filmi izlemek için yetrerli sebeplerden sadece bir tanesi.

Birdman, bir süper kahramanı canlandıran ünlü aktör Michael Keaton’ın, Broadway oyunlarına tırmanma mücadelesini anlatan kara mizah bir komedidir. Açılış gecesine yaklaşırken, egosuyla, ailesini, kariyerini ve kendini toparlamakla baş edecektir. Baş rollerini ünlü isimler Emma Stone ve Edward Norton’ın oynayacağı filmde bu ikiliye Hangover ve Due Date filmlerindeki performanslarıyla komedi ikonu haline gelen Zach Galifianakis eşlik ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1191 0,876