Emekliye İntibak Zammı Çıktımı?

Emekliye İntibak Zammı Çıktımı?


Emekliye İntibak Zammı Çıktımı?

İntibak zammı ne zaman çıkacak? intibak zammı kimleri kapsıyor? intibak yasası hangi tarihte çıkacak? hangi emekli ne kadar zam alacak?

Yukarıdaki soruların cevaplarını makalemizde bulabilirsiniz.

Evet merakla beklenen emeklilere özel intibak zammı yolda diyebiliriz. Ülkemizde milyonlarla ifade edebileceğimiz emekli kesimi var. Her emekli her çalışanın olduğu gibi zam almayı ister. Fazla parayı kim almak istemez ki? Fazla para derken burada anlatılmak istenen hak edilmiş bir paradır. Fazla olarak görenler bunu vermek istemeyenler ya da adaletsizliği savunan kişilerdir. Başka da açıklaması yoktur.

İntibak zammı kimleri kapsıyor?

Emeklilere özel olarak çıkması beklenen intibak zammı kimleri kapsıyor bakalım. İlk intibak zammı çıktığında 2000 yılından önce emekli olanlar zamdan yararlandı. Şimdi bu yeni çıkacak (inşallah) intibak zammı ile 2000 sonrası emekli olanlar zamdan yararlanabilecek. Zam oranları 50 ile 355 lira arası bir rakam olacak.

Ne zaman Çıkacak?

Anaysa mahkemesinin vereceği kararla her şey gün yüzüne çıkmış olacak. Ankara 3. İş Mahkemesi ve Yargıtay 2. Hukuk Dairesinden dönen intibak zammı şimdi bireysel başvuru ile Anayasa mahkemesinde. Eğer mahkeme olumlu yönde karar verirse milyonların maaşları güzel bir zam görecek.

Çıkacağı Tarih Kesin mi?

Anayasa Mahkemesinde görüşülen bu intibak zammı için herhangi bir tarih belirlenmedi. Bu yıl bitmeden kararın kesinleşeceği biliniyor.

Hangi Emekli Ne Kadar Zam Alacak?

Hali hazırda eşit olmayan adaletsiz ve haksız bir sistem var. Aynı primi ödemiş emekliler aynı maaşı almıyor. Prim günü eksik olanlar prim günü fazla normalden fazla olanlardan daha fazla maaş alıyor. Bu adaletsizlikte düzelmiş olacak. Devlete daha fazla prim yatırmış biri hak ettiği gibi maaşını alacak. Bu adaletsizliğe tepki gösterenler maalesef bir sonuç alamadı. Umudumuz bu kararın çıkacağı güne kaldı.

 

NOT: Küçücükte olsa sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Yazımız hakkında yorum yapmak isterseniz yayınlarız. www.beyinsi.com ailesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

991 1,828