Dünyada İnsanüstü Güçlere Sahip Olan İnsanlar

Dünyada İnsanüstü Güçlere Sahip Olan İnsanlar


Dünyada İnsanüstü Güçlere Sahip Olan İnsanlar
Bizim bildiğimiz bir insanın yapacaklarının sınırlı olduğudur. Vücudunu keşfetmiş bir budist rahip bile meditasyonlarla sınırlı şeyler yapabilir. Peki bir insanın yapabileceğinin çok çok üstünde olan bir şeyi yapması ne ile açıklanır? Doğaüstü güçler mi? Ya da gizli bir çalışma sonucu üretilmiş hap mı? Hiçbiri. Dünyada yaşamış ve yaşamaya devam eden inanılmaz yetenekli ve insanüstü güçlere sahip olan insanları inceleyelim.
Gözü Olmadan Gören Adam
Yarasalar görmeden sadece ses titreşimleri ile hareket edebilen canlılardır. Çıkardığı sesler ona görüntü olarak geri döner. Ben Underwood 3 yaşında gözlerine kanser teşhisi konulmuş ve alınmıştır. Gözleri olmadan görebilmeyi başaran tek insandır. Sese dayalı görmeyi başaranlardan biri de yunuslardır. Bisiklete binip paten kayıp basketbol oynayabilen Ben bir insanın neler yapabileceğinin en iyi örneğidir.
Acı Hissetmeye Adam
Bir insana çivi batsa canı yanar. Çiviyi bırakın küçük bir iğne batsa bile canımızı yakar. Tim Cridland isimli bir adam bırakın bunları kendini kılıçla kesiyor. Çivi yatağına yatıp hiçbir şey olmamış gibi geri kalkıyor. Vücudu acıya dirençli olarak doğmuş. Daha detaylı söyleyecek olursak insanların vücutlarında acı reseptörleri bulunur ve acıyı hissederler ama bu reseptörler Tim Cridland’da yok.
Soğuğu Hissetmeyen Adam
Vücut sıcaklığı düşerse sonu ölüme kadar varan vakalar gelişebilir. Vücut sıcaklığı çok düşerse gelişmeyi beklemeden vücut kendini bitirir. Hollandalı bir adam bu ezberi bozuyor. Wim Hof buzun içinde yüzebilen ve saatlerce kalabilen biridir. Yüksek rakımlı dağlara şort ile tırmanan bu adam insanüstü bir yeteneğe sahip.
Süper Zeka
Bir beyin düşünün sürekli çalışan ve belleği canlı olan ve gördüğü duyduğu her şeyi kaydeden. Size sorsalar 15 yıl önce bugün havanın nasıl olduğunu buna cevap verebilir miydiniz? Tabi ki hayır. Amerikalı bir kadın bırakın 15 i tam 25 yıl önce aynı gün havanın nasıl olduğunu hatırlayabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
851 0,464