Diş Teli Kullananlar Diş Temizliğini Nasıl Yapmalı?

Diş Teli Kullananlar Diş Temizliğini Nasıl Yapmalı?


Diş Teli Kullananlar Diş Temizliğini Nasıl Yapmalı?

Diş teli kullanıyorsak ve temizliğin zor olduğunu düşünüyorsak bunun çözümü için ne yapmalıyız? diş tellerini nasıl temizlerim? diş tellerini temizlerken dişe zarar verirmiyim? diş telleri varken ağız bakımı nasıl olmalıdır?

Diş tellerini kullananların en çok yakındığı durumlardan biri de temizliğidir. Düzenli görünen bir diş yapısına sahip olmak için diş telleri kullanırız. Genelde diş gelişimi olan çocuklarda kullanılan diş telleri çarpık bir görüntü olmaması için bir çözümdür. Diş telleri varken temizlikte kimi zaman sıkıntı yaratır. Tellerin arasına giren fark edemediğimiz küçük parçalar zamanla bakteri oluşumunu da kolaylaştırır. Diş teli kullanan bireyler temizliği iyi yapmadığı taktirde diş çürüklüğü, diş eti iltihapları ve diğer komplikasyonlara davetiye çıkarır. Temizlenmeyen diş telleri arasında bakteriler oluşur ve diş üzerinde diş taşları oluşumu içinde zemin hazırlar.

Yemek yedikten sonra aynanın karşısına geçtiniz ve dişinizi fırçalayacaksınız. Öncelikle küçük bir ayna kullanarak karşıdan göremediğiniz kısımlara dikkatlice bakın. Fırçalama ile çıkmayacak parçalar olabilir bunun için kürdan kullanmanız gerekebilir. Diş telleri arasına giren parçaları temizlemek içinde uzmanlar oluklu fırçayı öneriyor. Düz fırçalar kimi zaman dişin her bölümüne ulaşamıyor bu nedenle oluklu fırça tercihiniz olmalıdır. Eğer diş telleri ağzın iç bölümünde ise ayna yardımı ile kontrol sağlanıp fırça ile temizlik yapılmalıdır. Düş telleri dışarı da ise temizliği daha kolay olacaktır. Diş fırçalama işi bittikten sonra fırçalama süresi kadar ağza bol su alınıp ağız içinde dönderilmelidir yani gargara yapılmalıdır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

871 0,659